Augmentace prsou – zvětšení prsou

Příliš malá nebo nesouměrná prsa trápí řadu žen i přesto, že se nemusí jednat o problém omezující každodenní život. Vnímání vlastního těla i jeho tvarů je vysoce individuální a moderní medicína už naštěstí nabízí dostatek možností pro kompletně individualizovaný přístup k plastice prsou tak, aby výsledek byl přirozený a pacientky byly se svým dekoltem spokojeny. Toužíte po větším poprsí a nechcete plastiku podle vzorníku? Pak jste v Mediestetik správně.

Co je augmentace prsou?

Augmentační mammaplastika, tedy zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů nebo vlastního tuku představuje vůbec nejčastější formu plastické operace na světě. Dle odhadů zvětšení prsou podstoupily za posledních 35 let více než 3 miliony žen na celém světě a toto číslo stále roste. K podstoupení augmentace může vést hned několik důvodů: žena dlouhodobě vnímá svá prsa jako příliš malá, její prsa jsou tvarově nesouměrná nebo se výrazně změnila po těhotenství, úbytku tělesné váhy či vlivem stárnutí.

Oblast – rozsah ošetření

V případě výrazné asymetrie může dojít pouze k jednostrannému vložení implantátu. V naprosté většině případů se ale zvětšení provádí na obou prsech, a to vložením implantátu nejčastěji pod sval. Méně časté je vložení implantátů pod žlázu. Obě varianty ale mají své výhody i nevýhody a záleží na řadě faktorů, kterou z nich pro vás lékař navrhne. Rozhoduje: typ a velikost žlázy, kvalita kůže a podkoží, síla svalu, i zda pacientka má, nebo nemá děti apod.

Jak zákrok probíhá?

Krok číslo 1 = zmíněná komplexní konzultace ­– podrobně a otevřeně. Po rozhodnutí k zákroku přichází na řadu předoperační vyšetření: laboratorní rozbor krve, EKG a sonografické vyšetření prsou, včetně zmapování pacientčiny samotné i její rodinné anamnézy. Samotný zákrok probíhá v celkové anestezii po dobu 1-2 hodin. Pacientka následně zůstává hospitalizována 1, maximálně 2 dny, dle vývoje pooperačního stavu. V této fázi je provedena kontrola a jsou odebrány drény. Po propuštění do domácího ošetření nastává dvoutýdenní klidový režim, během kterého by se žena měla vyvarovat kouření. Po dobu prvních 6 týdnů po operaci je nutno nosit elastickou podprsenku nonstop a zvedat jednou rukou váhu max. do 3 kg. Stejně tak je třeba vyvarovat se činnostem, při kterých budete pociťovat tlak nebo tah v prsním svalu.

Po zákroku bude bolest tlumena analgetiky, preventivně budou nasazena antibiotika na 5-7 dní a stejně tak bude tlumen otok. Výsledný vzhled jizev lze, kromě klasických pooperačních technik, jako jsou tlakové masáže a krytí silikonovými náplastmi, řešit přímo na klinice Mediestetik řadou metod, včetně laserového ošetření.

Efekt zákroku

Výsledek se primárně odvíjí od podrobné a plně individualizované konzultace s plastickým chirurgem, který bere v potaz všechny nezbytné aspekty včetně: celkové postavy pacientky, výšky a šířky hrudníku, šířky pánve, velikosti prsní žlázy, a v neposlední řadě i přání a očekávání pacientky. Velikost implantátu vyberete s lékařem s pomocí silikonových náhražek, které si můžete orientačně vyzkoušet ve speciální podprsence.Je ale třeba zdůraznit, že samotná augmentace prsou přináší „pouze“ efekt zvětšení. U menších povislých prsou mohou implantáty docílit i pozdvihnutí, u větších prsou je pak ale často nutná kombinace augmentace s modelací. Výsledek vidí pacientka po uplynutí doby pro nošení speciální kompresní podprsenky vybrané lékařem na míru – tedy po 6 týdnech od operace.

Proč si vybrat pro augmentaci Mediestetik?

Protože u nás najdete zkušené plastické chirurgy, kteří mají k dispozici nejmodernější přístrojovou techniku a kvalitní materiály. Používáme špičkové implantáty, a to ve všech velikostech a tvarových typech. Během konzultace s lékařem vyberete vhodný implantát, jeho umístění a umístění operačního řezu. Díky podrobné přípravě v péči chirurga tak budete mít jistotu, že jdete do zákroku s maximem dostupných informací, jistotou a klidem. Věděli jste například, že jako jedni z mála v ČR (a Evropě vůbec) disponujeme operačním sálem vyrobeným ze speciálního antibakteriálního skla a že pacienti jsou u nás pod stálým dohledem anesteziologa, včetně nočního dozoru? 

Pro další informace o augmentaci prsou nás kontaktujte na info@mediest.cz nebo na infolince: 242 242 242.

 


Mediestetik byla správná volba! Před i pooperační péče byla na skvělé úrovni! Starali se o mne víc než já sama o sebe. Jsem strašně spokojená s klinikou Mediestetik a celkovým výsledkem. Anna

Další názory klientů

Ošetřující lékaři

Ivan Justan, | Klinika Mediestetik
Plastický chirurg

MUDr. Ivan Justan, Ph.D.

Fotogalerie

Augmentace prsou – zvětšení prsou | Klinika Mediestetik Augmentace prsou – zvětšení prsou | Klinika Mediestetik

Video

Augmentace prsou – zvětšení prsou | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Augmentace prsou implantáty Mentor
    od 94 280 Kč
  • Augmentace prsou implantáty Motiva
    od 99 900 Kč  
  • Augmentace prsou implantáty Polytech
    od 99 900 Kč

Zahrnuje konzultaci s plastickým chirurgem, anestezii, operační výkon, certifikované implantáty, ubytování a dokonce odvoz domů zdarma.


Nově možnost pořídit i na splátky!
Objednejte nyní ale plaťte později. Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Další dotazy

Další procedury