Ordinační a domácí bělení zubů

Ani ten nejluxusnější šperk se nedá srovnat s krásným úsměvem. Nástrah, které na chrup číhají, je ovšem mnoho – cigarety, káva, sladké nápoje, některé léky nebo třeba odstranění zubního nervu – to všechno dokáže zuby nehezky zabarvit a ať bělicí pasta slibuje sebevětší zázraky, většinou toho moc nezmůže. Žádné domácí bělení se totiž nemůže vyrovnat profesionálnímu bělení zubů.

Co je ordinační bělení zubů?

Na trhu je mnoho systémů pro profesionální bělení zubů, jedním z nich je bělení plazmovu lampou ZOOM3, při níž se používá 6% koncentrace peroxidu vodíku dle směrnic EU. Nepřirozeného neonového úsměvu filmových hvězd se obávat nemusíte, ZOOM 3® bělí velmi přirozeně.

Jak bělení zubů ZOOM 3® probíhá

Bělení zubů systémem ZOOM 3® se provádí ordinačně a trvá zhruba dvě hodiny. Na zuby se nejprve nanese speciální bělicí gel s 6% peroxidem vodíku. Ten je posléze po dobu 15 min. vystaven UV světlu z bělicí lampy, které aktivuje bělicí proces. Proces se opakuje ve čtyřech cyklech. Co se odstínů týče, záleží na přirozené barvě pacientových zubů a na jeho životním stylu.

 

Efekt bělení zubů systémem ZOOM 3®

Bezprostředně po bělení zubů se doporučuje několik dní dodržovat tzv. bílou dietu, tedy odpustit si jakékoliv potraviny, které by mohly efekt ošetření ovlivnit. Sýry, jogurty, mléko či bílé víno si můžete beze všeho dopřát. Pozor ale dávejte na to červené, stejně tak červenou řepu, kávu nebo čaj. 

Výsledek ordinačního bělení zubů vám může dělat radost až tři roky, záležet ale bude hlavně na vás, vašem životním stylu a na pečlivosti vaší péče o chrup. Kuřáci a náruživí fanoušci kávy a červeného vína se budou velmi pravděpodobně usmívat bez starostí o něco kratší dobu. V případě zubních korunekzubních fazet či ​zubních implantátů lze bělit po konzultaci s lékařem / s dentální hygienistkou, kteří navrhnou další postup. 

 

Domácí bělení zubů

Kromě ordinačního bělení zubů nabízí naše klinika také vyhotovení speciálních nosičů pro domácí bělení zubů. To může být skvělým řešením korekce nežádoucí barvy nebo doplňkem ordinačního bělení pro posílení jeho výsledků. Nosiče jsou vyráběny každému pacientovi na míru, díky této personalizaci je tak zaručeno, že se bělicí gel (který je rovněž k dostání u stomatologa) dostane přesně tam, kde je potřeba, a naopak nehrozí, že by stékal a iritoval dásně. Pro úspěšné bělení je předpokladem absolvování dentální hygieny.

Kombinace ordinačního a domácího bělení: Pure Whitening 

Ty nejlepší výsledky se zářivým úsměvem dosahuje spojení ordinačního a domácího bělení. A právě takovou účinnou kombinaci nabízí vysoce efektivní dvoufázové bělení Pure Whitening, které přináší dlouhodobé účinky.

Jak procedura Pure Whitening probíhá 

Tato speciální technologie kombinuje dva přístupy. Celý proces začne konzultací u našeho stomatologa/dentální hygienistky, kteří následně provedou dentální hygienu. Zároveň odeberou i otisky pro výrobu těsně přiléhajících nosičů s gelem pro domácí fázi bělení. Tyto nosiče pak pacient aplikuje po dobu 14 nocí.

V čem je Pure Whitening unikátní

Nosiče s gely jsou po celou dobu uchovávány v chladu – při teplotě do 10°C. Díky tomu je toto bělení, jako jediné na trhu, schopno zaručit stejnou účinnosti látky od momentu výroby až po aplikaci.

Je tato metoda bezpečná?

Systém Pure Whitening zcela odpovídá legislativě Evropské unie. Gely pro domácí fázi mají 10% a 16% karbamid peroxidu (což odpovídá přibližně 3% a 5% peroxidu vodíku), a gely pro ordinační bělení obsahují 6% peroxid vodíku.

A má to jednu velkou výhodu…

Po proceduře není podmínkou udržení krásného běloskvoucího výsledku přísná „bílá dieta“, jako je tomu u většiny dostupných bělících procedur na trhu. Pure Whitening dosahuje skvělých výsledků i bez dodržování striktních pravidel v konzumaci barevných potravin a nápojů. Stačí, když si po kávě nebo sklence vína vyčistíte zuby. 

3 výhody bělení zubů s Mediestetik

1. Individuální přístup – Stomatologie na klinice Mediestetik nabízí hned několik metod a možností bělení zubů. Naši stomatologové s vámi po osobní konzultaci vyberou to, které pro vás a váš chrup bude tou nejlepší volbou.

2. V ordinaci, doma, nebo obojíOrdinační bělení i domácí bělení zubů, včetně nejúčinnější kombinace obou těchto metod, je součástí naší nabídky. Vyberte si a můžete se začít bezstarostně usmívat.

3. Vysoká účinnost, zářivý úsměv – Materiály a metody, které používáme, zároveň maximální možnou účinnost – přirozeně, a při dodržování zdravého životního stylu i dlouhodobě. Tak se do toho s námi pusťte! Stačí se objednat na kliniky Mediestetik v Praze nebo Teplicích.

 

Fotogalerie

Ordinační a domácí bělení zubů | Klinika Mediestetik Ordinační a domácí bělení zubů | Klinika Mediestetik

Video

Ordinační a domácí bělení zubů | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Ordinační bělení ZOOM3 od 7 500 Kč
  • Sada domácího bělení od 4 900 Kč
  • Kombinace ZOOM3 a domácí bělení od 9 700 Kč
  • Dvoufázové bělení Pure Whitening od 9 700 Kč

 

V případě, že se v potvrzeném termínu z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit, informujte nás prosím o této skutečnosti minimálně 48 hodin před dohodnutou schůzkou.  

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den. Jakou metodou u Vás provádíte bělení zubů? Děkuji.

Na naší klinice provádíme bělení zubů metodou ZOOM III, tedy bělicí lampou Zoom Advance Power. Tato metoda je naprosto bezpečná, oproti konkurenčním systémům totiž využívá gel s až o třetinu nižší koncentrací peroxidu vodíku.

Dobrý den. Slyšela jsem, že bělení zubů může ohrozit sklovinu, že jsou pak zuby citlivější, jak to je doopravdy?

Na naší klinice poskytujeme jedno z nejšetrnějších ošetření na trhu. Při proceduře je totiž využitá až o třetinu nižší koncentrace peroxidu vodíku, než při konkurenčních metodách. Hladina perodixu vodíku však nijak neovlivní výsledek ošetření, pouze zajišťuje jeho maximální šetrnost.

Dobrý den. Chtěl bych vědět, jak ošetření probíhá.

Bělení probíhá ve čtyřech etapách, při nichž lékař nanese pacientovi na zuby bělicí gel a nechá na něj 15 minut působit bělicí UV lampu. To pacientovi umožňuje kontrolovat výsledek ošetření průběžně. Všechny etapy se odehrávají při jedné návštěvě pacienta na klinice.

Hezký den. Ráda bych věděla o kolik odstínů je možné zuby vybělit? Děkuji předem za odpověď.

Během jediného sezení tak lze chrup vybělit až o 4 odstíny.

Dobrý den. Mám zájem o domácí bělení zubů. Je možné se dozvědět více?

Na naší klinice Vám můžeme poskytnout nosiče na domácí bělení zubů. Jedná se jednu z velice efektivních a pohodlných metod.

Další dotazy

Další procedury