Řízená navigovaná implantologie

Řízená navigovaná implantologie

Organické implantáty umístěné s přesností počítače

  • 100% přesnost a usnadnění aplikace s 3D modelovacím softwarem a navigačními šablonami
  • Organické složení komponetů pro snazší hojení a minimalizaci otoků
  • Výrazné zkrácení času ošetření i následné rekonvalescence

Zásadní milníky moderní stomatologie? Mezi ty rozhodně patří rozvoj 3D zobrazovacích metod (CBCT) s 3D tiskem. Tohle silné spojení promluvilo i do pokroku v implantologii – zdokonalila se diagnostika, předoperační plánování a v neposlední řadě i samotná aplikace implantátů.

Výsledkem stoma-technologie 21.století – přelomová metoda řízené implantologie s pomocí navigačních šablon, která maximálně zpřesňují umístění implantátů a zajišťují tak i tolik potřebnou šetrnnost zákroku.

Jak řízená implantace probíhá?

Nejprve přichází ke slovu systém MSoft – propracovaný modelovací software, díky kterému stomatolog do detailu naskenuje pacientovu dutinu ústní. A když říkáme do detailu, tak ani zdaleka nepřeháníme. Systém získá veškerá potřebná anatomická data o čelistech, včetně jejich tloušťky a pozice. Tím to ale nekončí, analýza se týká i jak měkkých, tak kostních tkání. Jakmile je hotovo, dochází ke spárování informací.

Výsledný model slouží k přesnému naplánování vhodné pozice, rozměru a sklonu implantátu. V závislosti na tvaru čelisti, anatomických poměrech i mezičelistních vztazích se naplánuje i samotná protetická práce. Pak už data míří do 3D tiskárny, která vyrobí navigační šablonu MGuide. Právě ta slouží jako podrobná a velmi spolehlivá mapa, která vede stomatologa při samotné implantaci.

Implantáty, které s vámi splynou

A pozor! Tato implantace je zárukou minimální zátěže organismu. Součástí komplexního setu MGuide jsou totiž komponenty s obsahem biotinu. Tento přírodní protein podporuje zmírnění otoků i přijetí implantátu tělem.

Proč si vybrat řízenou navigovanoou implantaci?

Protože zaručuje dokonalý a bezpečný výsledek pro pacienta! Podrobná diagnostika softwarem MSoft umožnuje velmi přesné plánování umístění implantátu dle anatomie čelisti pacienta tak, aby byl výkon dokonale šetrnný a nedošlo k zasažení nervů či jiných komplikacích v kostní tkáni. A co je nejdůležitější, díky komplexnímu systému šablon MGuide nezůstává podrobný plán jen v počítači, ale promítne se i do pacientovy dutiny ústní.

V neposlední řadě pacient šetří vzácný čas – nejen přímo na křesle, ale hlavně během rekonvalescence, která nabírá díky šetrnnosti aplikace a organickému složení implantátů zcela nový rozměr.

Mohlo by se pak zdát, že systém řízené implantologie už vlastně nepotřebuje zručnost stomatologa a všechno je jen o technice. Opak je ale pravdou. Řízená navigovaná implantologie představuje výrazný přínos a pomoc pro práci lékaře. Zkušenosti a hlavně zručnost ovšem ani v tady nesmí chybět. Systém tak rozhodně není pro implantology začátečníky – i proto tuto unikátní technologii najdete jen na specializovaných klinikách s implantologickými centry vysoké odbornosti.

Jsme rádi, že klinika Mediestetik s naším implantologickým týmem patří mezi ně.

Chcete se dozvědět více o zubních implantátech? Více informací

Objednat konzultaci nyní

Kontaktujte nás

vyberte soubory