Mezoterapie, biorevitalizace, hydrolifting

Slunce, námaha, vysoké nebo naopak nízké teploty, to vše může způsobit dehydrataci pokožky nejen v obličeji, ale také na krku, v dekoltu či na rukou. Na rozdíl od obličeje ovšem máme tyto části těla tendenci tak trochu ignorovat. Dehydrovaná pokožka však rychle ztrácí pružnost, bledne a rychleji stárne. Hydratační krémy často do spodnějších vrstev kůže nepronikají, nejefektivnějším řešením proto zůstává mezoterapie, biorevitalizace či hydrolifting.

Co je mezoterapie, biorevitalizace a hydrolifting?

Jde o tři metody obnovy životně důležitých vlastností kožních buněk jejich důkladným vyživením zejména kyselinou hyaluronovou. Tato kyselina se přirozeně nachází v mezibuněčné hmotě lidského těla a její hlavní funkcí je vázat na sebe vodu, potažmo aktivovat růst kolagenových vláken. Všechny tři metody využívají právě těchto příznivých vlastností kyseliny hyaluronové a prostřednictvím mikrocirkulace, důkladné výživy a oxidačních procesů kůži nejen hydratují až do spodních vrstev, ale také zvyšují její pružnost a poddajnost a zpomalují její chřadnutí.

V případě biorevitalizace je do pokožky aplikována čistá kyselina hyaluronová, v případě mezoterapie jde nejčastěji o speciální koktejl na bázi této kyseliny obohacený vitaminy, minerály a jinými látkami, sestavený pacientovi na míru vzhledem ke stavu jeho pokožky. V případě hydroliftingu obsahuje aplikovaný koktejl ještě glycerol. Specifické složení glycerolu v této kombinaci stimuluje pokožku k vyšší produkci kolagenu, což ji kromě výživy také zpevňuje – odtud tedy název procedury obsahující slovo ‚lifting‘.

Každá z metod má svou vlastní indikaci a je vhodná pro jiný typ pleti, všechny jsou ovšem tělu přirozené, pro pacienta nenáročné a není po nich třeba jakékoliv rekonvalescence. Která z nich se nejvíce hodí právě pro vás, vám lékař rád poradí osobně.

Které oblasti si mohu nechat biorevitalizací, mezoterapií a hydroliftingem ošetřit?

Všechny tři procedury je možné aplikovat na krk, dekolt, hřbety rukou, kolena či takřka na jakoukoliv jinou tělesnou oblast.

Efekt mezoterapie, biorevitalizace a hydroliftingu

Pokožka bude vždy vypadat mladší a svěžejší než před ošetřením, pro udržení efektu v dlouhodobém horizontu je ovšem vhodnější ošetření opakovat v pravidelných intervalech navržených lékařem na základě stavu pokožky pacienta a jeho představách o výsledku – ať už jednou za měsíc, jednou za tři měsíce či jednou za půl roku.

Neinvazivní mezoterapie – Eporex®

Kromě zmíněných manuálních metod, které jsou lékařem prováděny pomocí tenounkých mikrojehliček, existuje také zcela neinvazivní, přístrojová forma mezoterapie. Inovativní patentovaný systém Eporex® při ní využívá tzv. iontoforézy, což je v zásadě proces pootevření svrchní vrstvy kůže pomocí galvanického účinku elektrického proudu. Přístroj tím dočasně zvyšuje prostupnost pokožky a nanášené koktejly tak pronikají do jejích hlubších vrstev bez jakéhokoliv narušení její integrity.

4 výhody Mezoterapie

1. Miniinvazivní ošetření – mezoterapie se provádí drobnými vpichy tenkou jehličkou, kterou se do pokožky vpravují účinné a výživné látky, zejména pak kyselina hyaluronová. Díky tomu je pokožka hydratovaná a vyživená právě v místě aplikace mezoterapie, kde je to nejvíce potřeba.

2. Zlepšuje kvalitu pokožky  – díky lokálnímu působení výživných látek obsažených v mezoterapii dochází ke zlepšení kvality pokožky velmi rychle a již po první aplikaci mezoterapie je možné pozorovat první výsledky.

3. Stačí několik málo opakování  – mezoterapie může být aplikována jen jednorázově, avšak největších výsledků a efektů je dosahováno při podstoupení celé mezoterapeutické kůry.

4. Možnost ošetřit vlasovou pokožku – mezoterapie se však netýká jen pokožky, pokud vás trápí padání vlasů, jedním z možných řešení tohoto problému je vlasová mezoterapie, díky které se výživné látky dostanou přesně tam, kam je potřeba. A to k vlasové cibulce, díky tomu stávající vlasy posilní a navíc začnou růst i nové.

Fotogalerie

Mezoterapie, biorevitalizace, hydrolifting | Klinika Mediestetik Mezoterapie, biorevitalizace, hydrolifting | Klinika Mediestetik

Video

Mezoterapie, biorevitalizace, hydrolifting | Klinika Mediestetik

Ceník

 • Cena konzultace 500 Kč, v případě 
  ošetření se konzultace neplatí.
   
 • Injekční mezoterapie od 2 500 Kč
 • Biorevitalizace od 3 500 Kč
 • NEEDLE ošetření obličeje
  krku a dekoltu 2.5 ml 5 800 Kč
 • Inovativní HA Profhilo za 7 500 Kč


Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Zajímám se o mezoterapii, jen nevím, zda-li je to injekční stříkačkou či se jedná jen o vetření do pokožky.

Na naší klinice nabízíme ošetření jak injekční cestou, tak přístrojovou. Během injekčního ošetření je vitamínový koktejl s výživnými látkami aplikován do pokožky mikrojehličkami, které po sobě nezanechávají žádné stopy. V případě přístrojového ošetření se výživné látky aplikují do pokožky pomocí účinku ionoforézy.

Dobry den. Které obdobi se muzou tyto procedury provádět? I tet kdyz je uz slunicko anebo lepsi na podzim?

Mezoterapii můžete podstoupit jak v letních měsících, tak během podzimu. Pár dnů po ošetření je pouze potřeba pokožku nevystavovat přímému slunečnímu záření.

Chtěla bych hloubkově hydratovat pleť. Je jedna z těchto procedur vhodná?

Jedna z nejefektivnějších metod hloubkové hydratace je bezesporu biorevizalizace. Při biorevitalizaci jsou do pokožky aplikovány výživné látky na bázi kyseliny hyaluronové, které pleť hloubkově hydratují a aktivují růst kolagenových vláken v ní. Pružnost a pevnost pokožky se tak po ošetření viditelně zvyšuje. Kyselina hyaluronová je navíc také účinným antioxidantem a její dostatek příznivě ovlivňuje kožní metabolismus. Výsledkem je zdravá, vypnutá a svěží pleť.

Další dotazy

Další procedury