Laserové odstranění znamének, pih a výrůstků

Ne každá piha je krásná a ne s každou bradavicí si tělo nakonec poradí. Některá jsou problémem pouze estetickým, jiná mohou být nebezpečná. Ne každému se už dnes chce řešit nežádoucí útvary na kůži chirurgickou cestou, která je většinou spojena s bolestí i relativně dlouhou rekonvalescencí. Nejefektivnějším moderním řešením nechtěných kožních útvarů je tak jejich laserové odstranění.

Jak se znaménka odstraňují laserem?

Po pečlivém vyšetření znaménka lékař rozhodne, zda je či není vhodné k odstranění. Pokud ano, zvolí frakční ablativní laser Candela CO2®. Tento laser dokáže odstranit celou škálu nežádoucích útvarů na kožním povrchu, ať už jde o pihy, bradavice, výrůstky, fibromy, papilomy apod. Skvělých výsledků dosahuje také při odstraňování jizev po akné.

Paprsek laseru je bodovitě zaměřen pouze na problematický projev, který tepelně zničí, nepoškozuje tak nijak okolní tkáň ani cévy. Kromě toho navíc laser stimuluje ošetřovanou pokožku k rychlému hojení, její normalizace tak obvykle nastává velmi brzy.

Jaká znaménka jsou nebezpečná?

Celosvětové statistiky ukazují, že počet pacientů s diagnózou maligního melanomu, tedy zhoubného rakovinného onemocnění kůže, každoročně stoupá. Nejúčinnější obranou je přitom svědomitá prevence, která spočívá zejména v pravidelných preventivních návštěvách kožního lékaře a v systematickém odstraňování potenciálně rizikových kožních útvarů.

Drtivá většina znamének a pih není nebezpečná, vystouplejší znaménka jsou však náchylnější k vnějšímu poškození, a proto u nich bývá na místě vyšší opatrnost. V případě, že se některá piha viditelně mění – ať už její charakter, velikost nebo barva – nemělo by se otálet a k dermatologovi se raději dostavit ihned.

Efekt laserového odstranění znamének

Ošetření je ambulantní, je nejčastěji prováděno v lokální anestezii a je hotovo za několik málo minut. Bezprostředně po ošetření se nedoporučuje ošetřenou oblast namáčet či vystavovat přímým slunečním paprskům. Zhruba během týdne je ovšem zpravidla vše zcela zahojeno.

Jaké jsou rizikové faktory pro vznik melanomu?

Rizikové faktory pro vznik melanomu jsou genetické dispozice, oslabený imunitní systém, melanom v rodině nebo již dříve prodělaný melanom, dále pak chemoterapie, radioterapie či mnohočetné dysplastické névy. Tím nejdůležitějším faktorem je ovšem slunce, které stimuluje tělo k produkci melaninu, kožního barviva, které má pokožku chránit před UV zářením. Každé spálení kůže tak riziko vzniku melanomu mnohonásobně zvyšuje, a to zvlášť v dětském věku.

Fotogalerie

Laserové odstranění znamének, pih a výrůstků | Klinika Mediestetik Laserové odstranění znamének, pih a výrůstků | Klinika Mediestetik

Video

Laserové odstranění znamének, pih a výrůstků | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Odstranění znaménka od 3 000 Kč

    Dodatečné vyšetření dermatoskopem, cena včetně konzultace
    2 900 Kč 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Můj syn má na chodidle bradavici. Již jsme byli na vypalování dusíkem, ale bohužel to nezabralo, je vaše metoda účinnější?

Dobrý den, na naší klinice používáme k odstraňování bradavic laser, který přímo zaměřuje útvar a tím se ho dokážeme úspěšně zbavit.

Na obličeji mám pár nevzhledných znamínek, kterých bych se ráda zbavila. Můžete mi pomoci?

Dobrý den, rádi Vám s Vší situaci pomůžeme. K odstraňování znamének používáme CO2 laser, který přímo zaměří nechtěný útvar a tepelně ho zničí. Velká výhoda tohoto laseru je, že se jedná v zásadě o bezbolestnou proceduru a dochází k rychlému hojení bez vzniku jizviček.

Další dotazy

Další procedury