Lipolýza a lipomodelace postavy

Trápí vás tuk nahromaděný na těch nejnevhodnějších místech? A do toho pomerančová kůže? Vyzkoušejte lipolýzu nebo lipomodelaci, nejúčinnější manuální techniky modelace postavy, které vás nejen zeštíhlí, ale pomohou vám i s celulitidou.

Co je lipolýza a lipomodelace?

Lipolýza i lipomodelace jsou manuální techniky, tedy techniky prováděné lékařem, nikoliv přístrojem. Jde o mini-invazivní ošetření, kdy se přímo do nežádoucí lokálně nahromaděné tukové tkáně aplikuje účinná látka. V případě lipolýzy se jedná o lecitin neboli fosfatidylcholin, u lipomodelace jde o roztok s obsahem peptidů. Tato účinná látka vyvolá štěpení tukových buněk, které jsou následně pomocí lymfatického systému přirozenou cestou vyloučeny z těla. Obě používané účinné látky jsou s lidským tělem plně kompatibilní a zajišťují tak zcela přirozený a bezpečný průběh ošetření.

Velkým pozitivem těchto metod je i jejich příznivé působení na pokožku v místě ošetření. Tu totiž výrazně zjemňuje a vyrovnává její nerovnosti. Tím mimo jiné také efektivně redukuje celulitidu neboli tzv. pomerančovou kůži.

Které oblasti si mohu nechat ošetřit lipolýzou?

Metody se nejčastěji používají k ošetření standardních problematických partií, tedy boků, hýždí, břicha či spodních stran paží. Výborných výsledků dosahují také na vnitřních stranách stehen, v oblasti podbradku, nad koleny nebo u mužů s gynekomastií (zbytnění tukové tkáně kolem zvětšené prsní žlázy).

Efekt lipolýzy a lipomodelace

Po lipolýze jsou rozštěpené buňky z těla postupně vylučovány zhruba v období čtyř týdnů, po jejichž uplynutí jsou viditelné finální výsledky ošetření. Pro výrazné zmenšení obvodu ošetřované oblasti se nejčastěji doporučuje ošetření v rozmezí 6 – 8 týdnů 2 – 4x zopakovat.

Kryolipolýza nebo lipolýza/lipomodelace?

Kryolipolýza, lipolýza i lipomodelace jsou metody formování postavy. První zmiňovaná je metoda přístrojová (tedy ošetření provádí přístroj pod dohledem lékaře), zbylé jsou metodami manuálními (ošetření tedy provádí přímo lékař), první je zcela neinvazivní (tzn. nijak nenarušuje integritu pokožky ošetřované oblasti), zbylé jsou mini-invazivní (používají se při nich tenounké mikrojehličky). Při všech metodách dochází ke štěpení tuků v problematické oblasti – při kryolipolýze je činitelem tohoto štěpení chlad, při lipolýze a lipomodelaci aktivní látky (fosfatidylcholin a vodný roztok).

Pomocí všech zmíněných metod lze ošetřit nejčastější problematické partie, jako jsou břicho, stehna či hýždě. Na rozdíl od kryolipolýzy, která nejlépe redukuje tuk ve větších plochách, je lipolýzu a lipomodelaci ovšem možné použít i na detaily, jako je podbradek, oblast nad koleny a podobně.

Přečtěte si také více o liposukci, nejpopulárnějším zákroku plastické chirurgie.

Fotogalerie

Lipolýza a lipomodelace postavy | Klinika Mediestetik Lipolýza a lipomodelace postavy | Klinika Mediestetik

Video

Lipolýza a lipomodelace postavy | Klinika Mediestetik

Ceník

Injekční lipolýza
od 3 000 Kč

Cena konzultace 500 Kč, v případě ošetření se konzultace neplatí 

 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda jde odstranit i tuk na kolenou?

Ano, touto metodou standardně odstraňovat tuk na kolenou i v jeho okolí lze. Během lipolýzy se přímo do nežádoucí tukové tkáně aplikuje fosfatidylcholin, který vyvolává štěpení tukových buněk. Ty se následně rozpadají a jsou přirozenou cestou vyloučeny z těla. Samotný zákrok není pro pacienta nijak náročný, trvá přibližně 30 minut a je bezbolestný, není proto prováděn v anestezii, a to ani lokální.

Zdravím, je možné odstranit touto metodou podbradek?

Ano, v případě injekční lipolýzi se jedná o jednu z nejefektivnějších metod eliminace tukových zásob v oblasti podbradku.  

Mohu po tomto ošetření sportovat?

Samozřejmě, po tomto ošetření co se týče sportu, žádné omezení nenastává.

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi injekční lipolýzou a lipomodelací postavy?

Obě metody fungují na podobném principu. V případě injekční lipolýzi se do požadované oblasti aplikuje lipolytic, který následně vyvolává štěpení tukových buněk. U lipomodelace zmíněné štěpení vyvolává roztok s obsahem peptidů, který poskytuje účinnější a rychlejší nástup efektu, než všechny dosavadní formy injekční lipolýzy, zůstává však pro pacienta absolutně nenáročným. 

Další dotazy

Další procedury