Chemický a laserový peeling

Mnoho z nás zná chemický peeling, ale jestlipak jste slyšeli také o tom, že existuje i jemnější a účinnější peeling? Provádí se frakčním laserem a k omlazování pokožky při něm dochází bez jakéhokoliv narušení její svrchní vrstvy.

Chemický peeling vs. laserový peeling?

Při chemickém peelingu se využívají různé směsi kyselin v různých koncentracích. Ty narušují svrchní vrstvu pokožky a prostřednictvím její chemické destrukce vyvolávají její obnovu. Výsledek této procedury závisí zejména na odbornosti toho, kdo ji provádí, a rehabilitace může trvat až dva týdny. Druhy chemického peelingu i doba jeho působení se vybírají dle typu a stavu pacientovy pokožky a dle problémů, které ho trápí.

Kromě chemického peelingu ovšem existuje i peeling laserový. Provádí se frakčním laserem Palomar® a dosahuje ještě výraznějších výsledků s daleko menším rizikem. Účinně totiž omlazuje pokožku, aniž by ji jakkoliv narušoval. K jejímu obnovování tak dochází zevnitř, zatímco stávající pleť je zcela neporušená. Z toho vyplývá nulová rekonvalescence, hned druhý den po ošetření můžete jít do práce a věnovat se čemukoliv, co vás zajímá. V rámci přirozeného obnovování pleti, ke kterému dochází zhruba jednou za 28 dní, se pak svěžejší vrstva postupně dostane na povrch a vaše tvář bude o poznání hladší a jemnější.

Paprsky laseru navíc pronikají do věkem povolených kolagenových vláken v kůži a stimulují je k větší pevnosti a pružnosti, což chemický peeling logicky nedokáže.

Které oblasti si mohu nechat peelingem ošetřit?

Oba druhy peelingů se nejčastěji provádějí po celém obličeji, v případě laserového peelingu ovšem rovněž existuje možnost nechat si ošetřit pouze vybranou obličejovou partii, například čelo, okolí očí či úst, tváře apod.

Efekt chemického a laserového peelingu

Při chemickém peelingu dochází k chemickému narušení svrchní vrstvy pokožky, která je následně zhruba za týden až za dva nahrazena vrstvou zcela novou. V případě laserového peelingu k narušení svrchní vrstvy pokožky nedochází, obnova pleti je stimulována zevnitř, svěžejší vrstva se proto dostává na povrch v rámci přirozeného obnovování pleti, ke kterému dochází zhruba jednou za 28 dní.

Jakému laseru mohu věřit?

Medicínské lasery mají široké uplatnění a dokážou vás takřka ze dne na den zbavit potíží, které vás léta trápily. Jizvy, pigmentace, strie, vrásky, žilky, akné nebo chloupky, nic z toho není problém. Důvěřovat ovšem musíte kvalitě. Každý autentický laser musí například mít příslušný certifikát, nejčastěji vydaný americkým úřadem pro léčiva (FDA) či evropský certifikát CE. Jako vůbec první pak uvedla medicínské lasery na trh společnost Palomar Medical Technologies® (dnes Cynosure®), která je spolu se společností Candela® dodnes považována za naprostou špičku v oboru – zvolit některý z jejich produktů je proto vždy tím správným krokem.

Fotogalerie

Chemický a laserový peeling | Klinika Mediestetik Chemický a laserový peeling | Klinika Mediestetik

Video

Chemický a laserový peeling | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč, v případě 
    ošetření se konzultace neplatí.
  • Chemický peeling 2 000 Kč
  • Laserový peeling obličeje 8 000 Kč


Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Jaký je rozdíl mezi laserovým a chemickým peelingem?

Každý z těchto peelingů funguje na odlišném principu. Chemický peeling vyvolá obnovu svrchní pokožky za pomocí aktivních látek. Laserový peeling ošetřuje pokožku v hlubších vrstvách pokožky, a při pravidelné obnově pleti (cca jednou za měsíc), vyjde na povrch na ošetřená pokožka, která má menší póry, srovnané nerovnosti na pleti, atd.

Na co je dobrý chemický peeling:

Chemický peeling je vhodný k řešení celé řady nedokonalostí pleti. Řešit jeho pomocí můžeme například problematickou a mastnou pleť, pigmentové skvrny, stopy po akné, rozšířené póry, …

Další dotazy

Další procedury