Operace uší: Otoplastika

Mnohdy nám výborně slouží, ale trápí nás jejich vzhled – řeč je o odstávajících uších! Přestaňte své uši skrývat a začněte hrdě nosit i jiné účesy, než jen rozpuštěné vlasy! Pomůže vám s tím otoplastika.

Co je to otoplastika?

Plastická operace uší (otoplastika) řeší problematiku vrozených tvarů ucha, převážně tzv. odstálých boltců, případně tvarových deformací samotného boltce, a to buď vrozených nebo po úrazu. Ušní boltec je tvořen chrupavkou a kožním krytem, který přesně kopíruje tvar chrupavky boltce. Chrupavka je na spodní části fixována k lebce vazivovými pruhy a drobnými svaly. Právě tyto vazivové úpony určují vzdálenost uší od lebky. Samotná operace také dokáže řešit nerovnosti chrupavky, její tvar a reliéf.

Jaké oblasti mohou být ošetřeny?

Touto operací se řeší tvar a vzhled ucha a ušního boltce: ať už se jedná o nesouměrnost uší, jejich odstávání či jiné neestetické deformace. Vždy záleží na požadavcích pacienta a doporučení lékaře.

V čem je zákrok unikátní

Toužíte celý život po uších, které by nepřitahovaly nechtěnou pozornost? Právě pro vás bude otoplastika ideální volbou. Samotný zákrok je prováděn pouze v lokální anestezii, není tedy pro tělo tak zatěžující, jako jiné náročnější operace, při kterých je nutná plná anestezie. Své vysněné uši můžete mít už za necelé dvě hodiny! Tento zákrok je dokonce častý i u dětí, které se tak mohou vyhnout nepříjemnému pocitu v dalším životě.

Jak zákrok probíhá?

Zákrok se provádí pouze v lokální anestezii. Chirurg vede řez za uchem a následně vymodeluje chrupavku a uši přitáhne blíže k hlavě. Po sterilním krytí pacient dostane speciálně upravenou čelenku, kterou je třeba nosit 3 týdny nonstop, a poté jeden měsíc pouze na noc. Jelikož se jizva nachází za uchem, je téměř neviditelná. Velkou výhodu pak mají ženy, jelikož přes jejich delší vlasy není jizvu vidět vůbec.

Proč právě klinika Mediestetik?

Díky detailním konzultacím, profesionální péči operatéra a celého týmu, i nejmodernějším operačním postupům a vybavení budete mít jistotu, že jdete do zákroku s maximem dostupných informací, jistotou a klidem. Věděli jste například, že u nás najdete zcela unikátní operační sál vyrobený z antibakteriálního skla? Takových najdete v Evropě jen pár.

Pro další informace o tomto ošetření nás neváhejte kontaktovat na info@mediest.cz nebo na infolince: +420 242 242 242.

Fotogalerie

Operace uší: Otoplastika | Klinika Mediestetik Operace uší: Otoplastika | Klinika Mediestetik

Video

Operace uší: Otoplastika | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Operace uší od 21 900 Kč


Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Další dotazy

Další procedury