Abdominoplastika – plastika břicha

Trápí vás povislá kůže na břiše nebo nepříjemné a neestetické faldíky? Ideálním řešením pro mnohé ženy, zejména po porodu, je plastická operace břicha – abdominoplastika. Tato plastika břicha vám vrátí váš štíhlý vzhled, a dokonce odstraní i část strií.

Co je to abdominoplastika?

Abdominoplastika, neboli plastika břicha, sníží podkožní tukovou vrstvu, odstraní nadbytečnou kůži a zpevní rozestoupené svaly stěny břišní. K povolení kůže a svalstva dochází například po výraznější změně váhy nebo po těhotenství, kdy tělo ženy prochází velkými objemovými změnami v oblasti břicha. Důsledkem takového zhubnutí, či konce těhotenství, bývají i strie, povislá kůže a rozestoupené břišní svaly. Abdominoplastika je ideálním řešením těchto nedostatků.

Jaké oblasti mohou být ošetřeny?

V rámci abdominoplastiky je chirurgicky upravena oblast břicha, a to vždy na základě konzultace a doporučení ošetřujícího lékaře. Pokud je kůže povolená pouze v oblasti podbřišku, je možné ošetřit pouze tuto část a v tomto případě se jedná o tzv. miniabdominoplastiku. Rozhodnutí vždy závisí na stavu pacienta a doporučení lékaře.

V čem je zákrok unikátní

Abdominoplastika dokáže jednoduše a rychle vyřešit nejen na pohled viditelný problém, ale také zamezit dalšímu rozestupu svalstva. Plastická operace břicha je vhodná jak pro ženy, tak i muže, a bývá při ní odstraněno i několik kilogramů podkožní tukové tkáně a kůže.

Jak probíhá samotná operace?

Adominoplastika se provádí v celkové anestezii. Principem operace je liposukce podkožního tukového nadbytku, odstranění přebytečné kůže a opětovné spojení rozestoupených svalů břišních. Řez je veden v podbřišku nad horním okrajem pubického ochlupení, čímž je zaručena minimální viditelnost následné jizvy. Tento řez naruší pouze kůži a podkoží, nikoliv sval. Přebytečná kůže s podkožním tukem je oddělena od břišní stěny a odstraněna, pupík je přesazen ve stejném místě na natažené kůži.

Efekt ošetření

Pacient vždy musí počítat s výskytem možných jizev, protože dochází k redukci přebytečné kůže. Jizva se nachází v oblasti podbřišku a je umístěna na stěně břišní co nejníže, aby ji bylo možné krýt spodním prádlem. Další malá jizva se nachází kolem pupíku. Jizev ale není potřeba se bát, naši lékaři udělají vše pro to, aby byly co nejméně viditelné. Abdominoplastika se prakticky vždy kombinuje s liposukcí stěny břišní. Efekt operace závisí na dodržování správné životosprávy a pravidelné sportovní aktivity. Není ho ovšem možno garantovat, pokud dojde k výrazným váhovým změnám po operaci. Při poklesu v oblasti ohanbí je možno abdominoplastiku kombinovat s liftingem.

Proč právě klinika Mediestetik?

Díky detailním konzultacím, profesionální péči operatéra a celého týmu, i nejmodernějším operačním postupům a vybavení budete mít jistotu, že jdete do zákroku s maximem dostupných informací, jistotou a klidem. Věděli jste například, že jako jedni z mála v ČR (a v Evropě vůbec) disponujeme operačním sálem vyrobeným ze speciálního antibakteriálního skla. Věděli jste například, že jako jedni z mála v ČR (a Evropě vůbec) disponujeme operačním sálem vyrobeným ze speciálního antibakteriálního skla a že pacienti jsou u nás pod stálým dohledem anesteziologa, včetně nočního dozoru? 

Pro další informace o abdominoplastice nás neváhejte kontaktovat na info@mediest.cz nebo na infolince: +420 242 242 242.

Fotogalerie

Abdominoplastika – plastika břicha | Klinika Mediestetik Abdominoplastika – plastika břicha | Klinika Mediestetik

Video

Abdominoplastika – plastika břicha | Klinika Mediestetik

Ceník

 • Malá abdominoplastika 
  od 62 480 Kč
 • Střední abdominoplastika 
  od 73 280 Kč
 • Velká abdominoplastika 
  od 84 080 Kč
   

  Nově možnost pořídit i na splátky!
  Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, jsem tři roky po porodu syna a bohužel se mi nepodařilo cvičením zpět vrátit rozestoupenou břišní stěnu. Ráda bych podstoupila abdominoplastiku. Je pro to vhodná doba? Za jak dlouho po porodu je možné zákrok podstoupit. Eva, 30 let.

Milá Evo, na vaši první otázku odpovídáme ANO i NE zároveň. Abdominplastika je skutečně velmi efektivním řešením povolené / rozestoupené břišní stěny. Zákrok se nedoporučuje provádět dříve než rok po porodu – v tomto ohledu jste tedy určitě vhodnou kandidátkou. Vzhledem k věku je ale také důležité zvážit, zda se jedná o porod poslední. Abdominoplastika má trvalé výsledky, ovšem ne při opětovném zvětšení dělohy, které znovu roztáhne břišní stěnu. Stejný aspekt je pak třeba zvážit i vzhledem k významné redukci váhy, kterou je třeba podstoupit PŘED zákrokem. 

Možná to zní jako detail, ale musím se zeptat: Změní mi operace vzhled mého pupíku?

Dobrý den, rozhodně se nejedná o nepodstatnou otázku. Pupík hraje v celkovém vzhledu břicha velkou roli. Můžeme vás ale uklidnit. Abdominoplastika nezanechá na této části žádné stopy – lepe řečeno, váš pupík, tak jak vypadá, je přesazen na stejné místo pouze na vypnuté kůži.

Uvažuji o abdominoplastice a jako kuřáka mě nejvíc děsí přísný zákaz cigaret. Je pravda, že se nesmí kouřit už před zákrokem?

Ano, je to pravda. Kouření, jak známo stahuje cévy a snižuje tak výrazně prokrvení. Před zákrokem je tak třeba kompletně se cigaretám vyvarovat, a to nejméně po dobu 5 dní. Pokud nechcete ohrozit hojení po operaci, kouření se budete muset vzdát i po zákroku, nejméně jeden týden.

 

Další dotazy

Další procedury