Operace očních víček

Oči jsou prvním místem vizuálního kontaktu, a tedy i prvního dojmu. Jak jsou na tom ty vaše? Těžknou vám s postupujícím věkem víčka a málokdy vypadáte svěže a odpočatě? Kožní řasy vám dokonce začínají překážet? Nejste sami! S otoky a  povislými víčky se dříve nebo později potýká velká část populace, ženy i muže nevyjímaje. Přitom je poměrně snadné prokouknout. V Mediestetik vám s tím pomůžeme!

Co znamená blefaroplastika?

Jedná se o operaci horních, dolních, případně obou očních víček. Horní víčka jsou častěji namáhána, a vzniká na nich tedy i větší kožní převis, po jehož odstranění dochází k odlehčení v oblasti očí a projasnění pohledu. V případě dolních víček nejde tak o přebytky kůže, jako spíše o tukové prolapsy spojené s otoky a kruhy pod očima. Ty se po operaci dolních víček přestávají tvořit.

Co je transkonjunktivální blefaroplastika?

Transkonjunktivální blefaroplastika je chirurgický zákrok, při kterém se odstraňuje přebytečná tkáň a tukové polštářky pod očními víčky. Co dělá tuto metodu unikátní, je fakt, že se provede přes spojivku, což minimalizuje viditelné jizvy. To znamená, že není nutný řez v kůži očních víček, což umožňuje rychlejší hojení a kratší rekonvalescenci.

Koho se operace očních víček týká?

Obtíže tohoto typu – ať už estetického nebo zdravotního původu, se nejčastěji začínají objevovat mezi 40.-50. rokem, u mužů dokonce i dříve. Mladší ženy okolo 30 let vyhledávají tento zákrok většinou z důvodu genetických predispozic způsobujících právě otoky a kruhy pod očima.

Jak operace očních víček probíhá?

Operace očních víček trvá 40-60 minut (dle rozsahu) v lokální nebo celkové anestezii (za příplatek). Pokud je pacient celkově v pořádku, odchází po 6 hodinách od zákroku do domácího léčení, které vyžaduje pečlivé ledování a obklady po dobu prvních 24 hodin od operace. Dodržení pooperační péče odpovídá i délka následné rekonvalescence. Při klidovém režimu po operaci dochází k vstřebání otoků po 5-7 dnech od zákroku. Stehy se odstraňují 5.-7. den a návrat do aktivního života je možný po týdnu, s mírnou zátěží a nošením tmavých brýlí.

Jaký bude efekt?

Vaše oči doslova prokouknou – pozdvihnou se, projasní a zmizí pověstné unavené „pytle“ a kruhy pod očima. Zákrok vás jednoduše projasní.

Budu mít okolo očí jizvy?

Rozhodně ne! U horních víček je jizva umístěna v ohybové rýze víčka, u dolních víček těsně pod dolními řasami.

Proč si vybrat Mediestetik?

Náš specialista už nějakých „pár“ (stovek) očí ztracených pod víčky viděl. Kromě bohatých zkušeností vám nabízíme i péči se špičkovou technikou a materiály, a hlavně pozornost a péči, kterou si vaše oči rozhodně zaslouží.

Vidíte to na operaci očních víček? Pro více informací o blefaroplastice nás kontaktujte na info@mediest.cz nebo na infolince: 242 242 242.

Ošetřující lékaři

Fotogalerie

Operace očních víček | Klinika Mediestetik Operace očních víček | Klinika Mediestetik

Video

Operace očních víček | Klinika Mediestetik

Ceník

 • Operace horních víček
  od 17 000 Kč  14 450 Kč
   
 • Operace dolních víček 
  od 18 000 Kč 
 • Operace horních i dolních
  víček
  od 34 000 Kč  

AKCE
Operaci horních očních víček pořídíte tento měsíc s 15% slevou

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Další dotazy

Další procedury