Plastická operace očních víček: Blefaroplastika

Oči jsou prvním místem vizuálního kontaktu, a tedy i prvního dojmu. Jak jsou na tom ty vaše? Těžknou vám s postupujícím věkem víčka a málokdy vypadáte svěže a odpočatě? Kožní řasy vám dokonce začínají překážet? Nejste sami! S otoky a  povislými víčky se dříve nebo později potýká velká část populace, a to ženy i muži nevyjímaje. Přitom je poměrně snadné prokouknout. V Mediestetik vám s tím pomůžeme!

Co znamená blefaroplastika?

Jedná se o plastiku horních, dolních, případně obou očních víček. Horní víčka jsou častěji namáhána, a vzniká na nich tedy i větší kožní převis, po jehož odstranění dochází k odlehčení v oblasti očí a projasnění pohledu. V případě dolních víček nejde tak o přebytky kůže, jako spíše o tukové prolapsy spojené s otoky a kruhy pod očima. Ty se po operaci dolních víček přestávají tvořit.

Koho se operace očních víček týká?

Obtíže tohoto typu – ať už estetického nebo zdravotního původu, se nejčastěji začínají objevovat mezi 40.-50. rokem, u mužů dokonce i dříve. Mladší ženy okolo 30 let vyhledávají tento zákrok většinou z důvodu genetických predispozic způsobujících právě otoky a kruhy pod očima.

Jaký je postup před operací?

Zákroku předchází komplexní konzultace, na jejímž základě lékař určí množství odebíraného kožního převisu. Následuje předoperační vyšetření (odběry krve, EKG, vyšetření internistou).

Jak operace probíhá?

Operace trvá 40-60 minut (dle rozsahu) v celkové anestezii. Pokud je pacient celkově v pořádku, odchází po 6 hodinách od zákroku do domácího léčení, které vyžaduje pečlivé ledování a obklady po dobu prvních 24 hodin od operace. Dodržení pooperační péče odpovídá i délka následné rekonvalescence. Při klidovém režimu po operaci dochází k vstřebání otoků po 5-7 dnech od zákroku. Stehy se odstraňují 5.-7. den a návrat do aktivního života je možný po týdnu, s mírnou zátěží a nošením tmavých brýlí.

Jaký bude efekt?

Vaše oči doslova prokouknou – pozdvihnou se, projasní a zmizí pověstné unavené „pytle“ a kruhy pod očima. Zákrok vás jednoduše projasní.

Budu mít okolo očí jizvy?

Rozhodně ne! U horních víček je jizva umístěna v ohybové rýze víčka, u dolních víček těsně pod dolními řasami.

Proč si vybrat Mediestetik?

Náš specialista už nějakých „pár“ (stovek) očí ztracených pod víčky viděl. Kromě bohatých zkušeností vám nabízíme i péči se špičkovou technikou a materiály, a hlavně pozornost a péči, kterou si vaše oči rozhodně zaslouží.

Vidíte to na operaci víček? Pro více informací o blefaroplastice nás kontaktujte na info@mediest.cz nebo na infolince: 242 242 242.

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory
vybrat soubory

Fotogalerie

Plastická operace očních víček: Blefaroplastika | Klinika Mediestetik Plastická operace očních víček: Blefaroplastika | Klinika Mediestetik

Video

Plastická operace očních víček: Blefaroplastika | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Operace horních víček od 13 500 Kč
  • Operace dolních víček od 15 000 Kč
  • Operace horních i dolních
    víček od 26 000 Kč

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Další dotazy

Další procedury