Fat Transfer – zvětšení prsou vlastním tukem

Každé tělo je asymetrické a každá z nás má osobní zkušenost s tím, že podkožní tuk zůstává v „problematických“ zónách i přes veškeré možné diety a cvičení. Co s tím? Díky nejmodernějším technologiím už můžeme dokonce přesouvat vlastní tukovou tkáň pro účely tvarování těla. Přesně to umožňuje operační výkon s názvem Fat Transfer! 

O co přesně se jedná?

Fat Transfer je přenos vlastního tuku pacienta z jedné oblasti do druhé, kde následně funguje jako výplň. Tyto metody přesunu tukové tkáně jsou jinak známé pod pojmy lipofilling a lipografting. Výhodou je, že pacientův vlastní tuk se dobře integruje v oblasti, kam byl přenesen. Navíc, pokud při procesu odebrání tukové tkáně nejsou tukové buňky poškozeny, na novém místě jich může přežít až 80 %!

Jaké oblasti mohou být ošetřeny?

Prakticky kterékoliv. Nejčastěji však bývají tukové buňky přeneseny za účelem zvětšení hýždí a poprsí. Odběrovou oblastí většinou bývá právě „problematická“ oblast, kterou nelze zredukovat dietou ani cvičením. Další částí těla, které se výkon může týkat, je obličej, kde je možné vyplnit vrásky.

Jak zákrok probíhá?

Moderní metoda plastické chirurgie Fat Transfer pracuje s kombinací liposukce a zvětšení vybrané oblasti přeneseným tukem. Atestovaný plastický chirurg nejdříve odebere tukovou tkáň z problémových partií (například břicha, hýždí nebo stehen). Na našem pracovišti používáme k liposukci ty nejlepší přístroje, které zaručují nejšetrnější manipulaci s tukovými buňkami, a tedy i zachování jejich celistvosti. Tímto způsobem je zachována životaschopnost odsávaných buněk. Zpracovaný tuk je následně přenesen do požadované oblasti.

Veškeré tyto postupy probíhají v rámci jednoho zákroku. K přenosu tukových buněk stačí jemné vpichy kanyly. Ty mají tu výhodu, že nezanechávají vůbec žádné jizvy.

Efekt ošetření

Výsledný efekt je velmi individuální. Záleží na množství odebraného tuku, dále na následném vstřebávání a integraci přenesené tukové tkáně.  Pokud si žena přeje výraznější zvětšení poprsí, vždy je možné tuto proceduru spojit ještě s vložením implantátů.

Proč právě klinika Mediestetik?

Díky detailním konzultacím, profesionální péči operatéra a celého týmu, i nejmodernějším operačním postupům a vybavení budete mít jistotu, že jdete do zákroku s maximem dostupných informací, jistotou a klidem. Věděli jste například, že jako jedni z mála v ČR (i v Evropě) disponujeme operačním sálem vyrobeným ze speciálního antibakteriálního skla Věděli jste například, že jako jedni z mála v ČR (a Evropě vůbec) disponujeme operačním sálem vyrobeným ze speciálního antibakteriálního skla a že pacienti jsou u nás pod stálým dohledem anesteziologa, včetně nočního dozoru? 

Pro další informace o Fat Transferu nás neváhejte kontaktovat na info@mediest.cz nebo na infolince: +420 242 242 242.

Fotogalerie

Fat Transfer – zvětšení prsou vlastním tukem | Klinika Mediestetik Fat Transfer – zvětšení prsou vlastním tukem | Klinika Mediestetik

Video

Fat Transfer – zvětšení prsou vlastním tukem | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Zvětšení / korekce prsou vlastním
    tukem 150-300 ml od 65 000 Kč
  • Korekce obličeje vlastním tukem 
    od 35 000 Kč
  • Zvětšení / korekce hýždí vlastním
    tukem od 75 000 Kč


Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, už řadu let mám na jedné noze v oblasti stehenní kosti výraznou prohlubeň po závažném úrazu a následné operaci. Nyní jsem se dozvěděla o Fat Transferu. Chci se proto zeptat, jestli by mi mohl tento zákrok pomoci.

Ano, tato operace zatím není tolik známá, a tak se málo ví, že krom typického aplikace v případě zvětšení prsou může být odsátý a zpracovaný tuk využit i na jiných částech těla. Provádí se aplikace na obličeji, u víček, nebo i na hřbetech rukou. Stejně tak je možné k Fat Transferu přistoupit v případě řešení nejrůznějších deformit, ať už vrozených, nebo získaných. V každém případě je nicméně nejprve nutná osobní konzultace a posouzení stavu plastickým chirurgem. Doporučujeme vám tedy objednání.

Kolik tuku je možné odebrat a následně přenést během jednoho zákroku?

Dobrý den, rozsah Fat Transferu je individuální a závisí na počtu ošetřovaných lokalit, tak hlavně na množství možného tuku k odebrání. Vždy je ale třeba myslet na to, že během odebrání a zpracování se objem zredukuje o 40-50 %.

Dobrý den, ráda bych podstoupila zvětšení prsou, ale nechci jít cestou silikonových implantátů. Fat Transfer mě zaujal, chci se ale zeptat, zda mohou i u tohoto zákroku nastat komplikace – může se stát, že se přenesený tuk neujme? Je rekonvalescence méně bolestivější než u implantátů?

Dobrý den, odmítnutí výplně je v tomto případě velmi nepravděpodobné. Jedná se o tělu vlastní materiál, který je šetrně zpracován. Alergie či odmítnutí se eliminují i díky absenci jakýkoli aditiv. Co se bolestivosti týče. Teoreticky se dá říci, že augmentace s implantáty je vždy citlivější, protože se jedná o vložení cizího tělesa. U Fat Transferu je podkoží zhmožděno pouze vpichy, a tak je zákrok velmi dobře snášen.

Další dotazy

Další procedury