Smile-lifting: Estetická restaurace chrupu

Kromě špatné pozice zubů nebo jejich nelibé barvy existuje mnoho dalších problémů, které ovlivňují estetiku vašeho úsměvu. Křivé zuby, ulomené, zkousané apod. Zoufat si ale nemusíte, moderní stomatologie dovede pomoci všude, např. pomocí tzv. smile-liftingu neboli estetické restaurace chrupu, která je v zahraničí tak populární, že málokdy najdete filmovou hvězdu nebo vysokého manažera, kteří by jejích výhod nevyužili.

Co je smile-lifting?

Díky tzv. smile-liftingu pomocí robotického systému CEREC® dosáhl obor dentální protetiky zcela nové úrovně. Tento systém je schopen vyrobit kvalitní keramické zubní korunky nerozeznatelné od vlastních zubů, jež dokážou zakrýt veškeré nedostatky úsměvu, a to bez rovnátek a bez zbytečných extrakcí. Během jediné návštěvy je tak možné restaurovat zlomený nebo zničený zub, zub křivý, zkousaný nebo ulomený pomocí kvalitní celokeramické zubní náhrady, která je stejně pevná jako zubní sklovina a v průběhu let nemění barvu. Hodinářskou práci, kterou dosud vykonával zubní technik, tak nově vykonává počítač.

Smile-lifting díky své rychlosti a nenáročnosti rády a hojně využívají například hollywoodské celebrity, jako jsou Nicholas Cage, Tom Cruise, Catherine Zeta-Jones, Ben Affleck, George Clooney, Demi Moore a mnoho jiných. Ošetření je mezi nimi dokonce tak populární, že naopak málokdy naleznete zahraničního herce či zpěváka, který by jej nevyužil. Všichni totiž velmi dobře vědí, že se bez krásného úsměvu už dnes obejde jen málokdo.

Co je korunka a co fazeta?

Korunka je zubní náhrada, která nahrazuje jeden chybějící zub, jehož kořen je v dásni zachován. Ty nejkvalitnější zubní korunky jsou celokeramické a jsou vyrobená buď manuálně laborantem ve stomatologické laboratoři či přístrojově pomocí počítačového systému CEREC® přímo na klinice.

Zubní fazety jsou tenounké keramické destičky, které se připevňují na nelichotivě vypadající (ulomené, zkousané, nehezky zabarvené) zuby po jejich částečném zbroušení tak, že veškeré jejich nedostatky účinně zakrývají.

Co je CEREC®?

CEREC® je stomatologický robot nové generace, který posunul obor dentální protetiky na zcela novou úroveň. Je to systém počítačové 3D modelace, který naskenuje pacientovu ústní dutinu do těch nejmenších detailů, navrhne optimální tvar výplně či korunky vzhledem k charakteru ústní dutiny, a následně ji během několika desítek minut i sám vyrobí. Čekání na laboratorního technika, několik návštěv stomatologa i potřeba dočasné zubní náhrady tak díky němu v moderní stomatologii zcela odpadá. Pacient tak přichází za stomatologem pouze jedinkrát a odchází s plně funkční náhradou chybějící části zubu. Bez stresu a bez čekání.

Co všechno je systém CEREC® schopen vyrobit?

Robotický systém CEREC® je schopen vyrobit keramické výplně (tj. plomby), ať už „dovnitř“ zubu (tzv. inlay), na povrch zubu (tzv. onlay) či na povrch s přesahem dovnitř (tzv. overlay) a dále pak keramické korunky – vše navržené pacientovi na míru profesionálním počítačovým skenováním a výpočtem.

4 výhody Smile-liftingu

1. Kompletní korekce chrupu – Křivé, ulomené nebo zašedlé? Mají vaše zuby problémů hned několik? Vše se dá vyřešit u jednoho lékaře, který navrhne komplexní řešení s pomocí metody Smile-lifting.

2. Možnosti robotického systému CEREC – S pomocí 3D robotického systému dokážeme vytvořit celokeramické zubní korunky s přesností na milimetr vzhledem k okolnímu chrupu. Kvalitní tenké a zároveň odolné fazety pak dodají naši zruční laboranté. 

3. Omezení zbytečných radikálních zákroků – Smile-lifting vás ušetří zbytečných časových investic i radikálních zákroků, jako jsou extrakce. Zubní náhrady jsou připraveny na míru a z kvalitních materiálu tak, aby co nejlépe zkorigovaly estetické problémy vašeho chrupu.

4. Rychlost, nenáročnost a vysoká efektivita – Kdo by nechtěl mít během krátké doby zuby jako ty největší hollywoodské hvězdy? Nečekejte na zázrak, objednejte se do některé z našich stomatologických ordinací v Praze nebo Teplicích a přijďte s našimi lékaři probrat to nejlepší Smile-lifting řešení na osobní konzultaci.

Fotogalerie

Smile-lifting: Estetická restaurace chrupu | Klinika Mediestetik Smile-lifting: Estetická restaurace chrupu | Klinika Mediestetik

Video

Smile-lifting: Estetická restaurace chrupu | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Keramická fazeta od 13 000 Kč

V případě, že se v potvrzeném termínu z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit, informujte nás prosím o této skutečnosti minimálně 48 hodin před dohodnutou schůzkou. Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, je možné řešit fazetami ulámané zuby?

Dobrý den, velmi záleží na rozsahu poškození zubů, zdali se daná věc dá řešit fazetami nebo je třeba použít už korunky, každopádně proteticky po stránce estetiky to řešit lze.

Mám velmi ošklivou barvu zubů, až do šeda, i když se nekazí, pomohou mi fazety?

Dobrý den, ve vašem případě je ideálním řešením využít ultratenkých fazet, které se používají k restauraci chrupu jzejména v případě potřeby změny barvy či povrchu zubu. Při ošetření ultratenkými fazetami se obrušuje minimální tloušťka povrchu zubu. 

Další dotazy

Další procedury