Stomatologický operační mikroskop

Díky rozšíření stomatologického operačního mikroskopu na přelomu minulého století dosáhla záchovná stomatologie zcela nové úrovně. Tento přístroj byl na trhu sice představen už v roce 1982, ale až kolem roku 1997 se rozšířil po celém světě a možnostmi, které poskytoval, skutečně přivedl obor stomatologie do nového tisíciletí. 

Co je stomatologický operační mikroskop?

Dříve musel lékař při ošetření i těch nejsložitějších problémů zubů a dásní spoléhat pouze na své oči a svůj hmat. Se zavedením operačního mikroskopu mu však byl poskytnut dodatečný a daleko přesnější náhled na problém, čímž se úspěšnost léčby například kořenových kanálků – k čemuž se mikroskop zejména využívá – zvýšila na úžasných 97 %.

Klinika Mediestetik disponuje špičkovým stomatologickým operačním mikroskopem prestižní značky Carl Zeiss, který umožňuje až 30násobné zvětšení sledovaného.

Jaké jsou přednosti práce s operačním mikroskopem?

  • Stomatologický operační mikroskop umožňuje přesně zjistit polohu kanálků, jejich průchodnost, ohyby a další anatomické zvláštnosti zubů pacienta, které jsou pouhým okem nezjistitelné
  • Plná vizuální kontrola umožňuje v maximální míře zachovat zdravé tkáně a odstranit pouze infikované části zubu
  • Léčení pod stomatologickým operačním mikroskopem snižuje riziko zlomení nástroje v kanálku, perforace (tj. vytvoření falešného kanálku v zubu) nebo přehlédnutí dalšího infikovaného kanálku v zubu
  • Pomocí stomatologického operačního mikroskopu lze provádět komplikovanou léčbu, opětovné léčení a odplombování kanálku (pokud už byl jednou léčen), odstranění fragmentů zlomených nástrojů, které mohly zůstat v kanálku po neúspěšné předchozí léčbě atd.

Fotogalerie

Stomatologický operační mikroskop | Klinika Mediestetik Stomatologický operační mikroskop | Klinika Mediestetik

Video

Stomatologický operační mikroskop | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Ošetření s mikroskopem 1 500 Kč

 

V případě, že se v potvrzeném termínu z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit, informujte nás prosím o této skutečnosti minimálně 48 hodin před dohodnutou schůzkou. 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den. K čemu se operační mikroskop používá?

Ve většině případů se operační mikroskop využívá k léčbě kořenových kanálků.

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je pravda, že s operačním mikroskopem se dají lépe léčit kanálky.

Ano, díky operačnímu mikroskopu je léčba kanálků mnohonásobně úspěšnější. Mikroskop je schopen kanálek zvětšit až 30x, tudíž je ve většině případů kořen i se zubem vyléčen.

Další dotazy

Další procedury