ICON: Léčba zubního kazu bez vrtání

Strach ze zubaře patří mezi ty úplně nejběžnější lidské fobie – dokazuje to dokonce hned několik celosvětových průzkumů. Ve velké většině se pacienti bojí bolesti, a proto na stomatologii odmítají přijít byť jen s drobnými kazy. Přitom právě počínající kazy lze vyléčit naprosto bezbolestně.

Co je metoda ICON®?

ICON® je metoda léčby zubního kazu bez vrtání ani jakéhokoliv jiného zásahu do zubu. Vyvinuta byla univerzitními vědci ve Spolkové republice Německo a spočívá v remineralizaci zubní skloviny, tedy v posílení integrity zubu. Jedná se o naprosto inovativní výrobek na celkovou mikroinvazivní léčbu kariézních lézí v aproximální oblasti.

Díky své nenáročnosti je metoda velmi oblíbená například v dětské stomatologii.

Efekt metody ICON®

Povrch zubu vypadá po ošetření jako zcela zdravá sklovina, zubní kaz je vyléčen a jeho další progres je úplně zastaven, čímž je zároveň prodloužena životnost zubu.

Je metoda vhodná pro všechny typy kazů?

Metodou ICON® se léčí pouze začínající povrchové kazy v zubní sklovině. Pokud jde o pokročilejší kaz, který už pronikl do zuboviny, tato metoda na něj už nepostačí. I zde tedy platí, že čím dříve pacient se svým problémem vyhledá lékaře, tím nenáročnější pro něj ošetření bude.

Fotogalerie

ICON: Léčba zubního kazu bez vrtání | Klinika Mediestetik ICON: Léčba zubního kazu bez vrtání | Klinika Mediestetik

Video

ICON: Léčba zubního kazu bez vrtání | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Ošetření předních zubů od 1 900 Kč
  • Ošetření zadních zubů od 2 200 Kč

V případě, že se v potvrzeném termínu z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit, informujte nás prosím o této skutečnosti minimálně 48 hodin před dohodnutou schůzkou. Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Co to je ICON metoda? Jedná se o klasické léčení zubního kazu vyvrtáním?

Odpověď: Právě naopak. Metoda ICON poskytuje možnost léčení zubního kazu bez vrtání, bezbolestně a bez poškození zdravé tvrdé tkáně zubu. Spočívá v remineralizaci zubní skloviny pomocí nanášení kombinace speciálních gelů a past.

Dokáže tato metoda vyléčit kaz dostatečně?

Samozřejmě, povrch zubu vypadá po ošetření jako zcela zdravá sklovina, zubní kaz je vyléčen a jeho další progres je úplně zastaven, čímž je zároveň prodloužena životnost zubu.

Dobrý den, je toto ošetření vhodné i pro děti?

Zejména pro dětské pacienty je tato metoda léčby kazu velice vhodná, jelikož se jedná o metodu neinvazivní a bezbolestnou.

Další dotazy

Další procedury