Zubní náhrady a protetika

Příčin ztráty zubů je celá řada, od nevhodného životního stylu či ústní hygieny, přes genetické predispozice či zdravotní stav až po úrazy. To, že jsme o zub přišli, ovšem neznamená, že se s takovou situací musíme smířit. Zvlášť, když moderní zubní náhrady dospěly do takové kvality, že jsou od skutečných zubů často k nerozeznání.

Jaké druhy zubních náhrad a protéz existují?

Pokud v dásni po chybějícím zubu zůstal zdravý kořen, lze na něj umístit korunku, případně můstek. Pokud ovšem kořen zubu chybí, je na místě nasadit implantát.

Zubní implantát je dnes už standardním řešením chybějících zubů. Je to fixní funkční náhrada zubu včetně kořenu, která na rozdíl od provizorních či snímatelných zubních náhrad umožňuje pacientovi ničím nekomplikovaný život. Implantát jako takový je titanový kořen, který se vsazuje do čelisti tak, jako v ní dříve seděl kořen zubu. Na tento titanový kořen následně nasedá keramická korunka. Dohromady tyto dvě části tvoří plně funkční zubní náhradu.

Zubní můstky existují v několika variantách v závislosti na materiálu, který je k jejich výrobě použit, nejčastější jsou celokeramické, metalokeramické a zirkonokeramické. Zubní můstek je zpravidla nasazen na zuby obklopující místo zbylé po chybějícím zubu, a proto je při jeho nasazení na rozdíl od nasazení implantátu třeba obrousit okolní zuby tak, aby byly schopny můstek udržet a fixovat. Nejčastěji se pomocí můstku nahrazuje jeden či dva zuby.

Zubní korunka oproti tomu nahrazuje jeden chybějící zub (jehož kořen je v dásni zachován) a nejčastěji bývá celokeramická, vyrobená buď ve stomatologické laboratoři či pomocí počítačového systému CEREC®.

Co je CEREC®?

CEREC® je stomatologický robot nové generace, který posunul obor dentální protetiky na zcela novou úroveň. Je to systém počítačové 3D modelace, který naskenuje pacientovu ústní dutinu do těch nejmenších detailů, navrhne optimální tvar výplně či zubní korunky vzhledem k charakteru ústní dutiny, a následně ji během několika desítek minut i sám vyrobí. Čekání na laboratorního technika, několik návštěv stomatologa i potřeba dočasné zubní náhrady tak díky němu v moderní stomatologii zcela odpadá. Pacient tak přichází za stomatologem pouze jedinkrát a odchází s plně funkční náhradou chybějící části zubu. Bez stresu a bez čekání.

Co všechno je systém CEREC® schopen vyrobit?

Robotický systém CEREC® je schopen vyrobit keramické výplně (tj. plomby), ať už „dovnitř“ zubu (tzv. inlay), na povrch zubu (tzv. onlay) či na povrch s přesahem dovnitř (tzv. overlay) a dále pak keramické korunky – vše navržené pacientovi na míru profesionálním počítačovým skenováním a výpočtem.

4 výhody zubních náhrad s Mediestetik

1. Flexibilita – Potřebujete zubní náhradu na zachovaný kořen zubu, nebo rovnou celý implantát? Týká se u vás náhrada několika, či dokonce všech zubů? Korunky, implantáty, zubní můstky i zubní protézy – s tím vším vám stomatologie Mediestetik dokáže pomoci.

2. Kvalitní materiály – Protetika z dílny kliniky Mediestetik Praha a Teplice je k nerozeznání od vlastních zubů. Používáme materiály, díky kterým jsme schopni docílit jak přirozeného vzhledu, tak i vysoké odolnosti.

3. Přesnost robotického systému – K výrobě korunek používáme 3D stomatologického robota CEREC, který je schopen nascanovat pacientovu dutinu ústní s přesností na milimetry a následně sám vyrobit zubní korunku.

4. Úspora času – Díky robotickému systému CEREC i zkušenostem našich stomatologů nemusíte zubním náhradám opakovaně věnovat velké množství času. V případě zubních korunek vyrobených 3D robotem se čas strávený v ordinaci zkrátí dokonce jen na několik desítek minut.

Ošetřující lékaři

Fotogalerie

Zubní náhrady a protetika | Klinika Mediestetik Zubní náhrady a protetika | Klinika Mediestetik

Video

Zubní náhrady a protetika | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace od 500 Kč
  • Částečná zubní protéza od 3 000 Kč
  • Snímatelná náhrada od 14 000 Kč
  • Inlay, onlay (standard) od 13 000 Kč
  • Korunka na implantát od 18 000 Kč
  • Keramická fazeta (standard) od 13 000 Kč

V případě, že se v potvrzeném termínu z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit, informujte nás prosím o této skutečnosti minimálně 48 hodin před dohodnutou schůzkou. 



Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jestli by se dal u Vás řešit můj problém se zuby. Mam můstek na předních šesti zubech kvůli chybějícím dvojkám (nemela jsem založené druhé zuby). Můstek mam asi devět let, od začátku mi spatně těsnila jedna trojka. Dostávalo se mi pod ni jídlo. Ted jsem zjistila, že jsem pravděpodobně o tu trojku přišla (protáhnu pod ni dentální nit). Dnes jsem to konzultovala s moji zubařkou. Oprava zubu a novy můstek by pravděpodobně trvalo jeden měsíc s tím, že bych deset dni byla bez dvou předních zubu, což mě trochu děsí. Můžete mi prosím napsat, jak u Vás trvá odstranění starého můstku, oprava zubu a novy můstek.

Náš lékař Vám před samotným sejmutím Vašeho stávající můstku, zhotoví můstek provizorní. Poté sejme stávající můstek a postupně ošetří zub. Z pravidla je zub ošetřen v jedné až dvou návštěvách, vzhledem k jeho aktuálnímu stavu. Po každém ošetření se Vám na místo starého můstku aplikuje jeho provizorní náhrada, a tedy zde nedochází k prodlevě, kdy byste byla naprosto bez zubů. Zhotovení poté finálního můstku trvá přibližně 10 – 14 dnů.

Přeji dobrý den, mám několik dotazů. Zda by bylo možné ve Vaší ordinaci zhotovení nového zubního můstku, jedná se o 4 horní zuby. Na horních jedničkách a dvojkách mám již nevyhovující 10let starý můstek. Kolik návštěv asi by bylo na tento výkon potřeba, jaké jsou objednací termíny.

Samozřejmě, zhotovené můstku je na naši klinice možné.  Celkem by bylo zapotřebí absolvovat tři návštěvy. Během prvního sezení proběhne konzultace a zhotoví se otisky. Druhá návštěva by následovala v rozmezí 10 až 14 dnů, kde by proběhlo sejmutí stávajícího můstků a nasazení provizorního můstku. Přibližně po 14 denním odstupu je možno nasadit již hotový můstek.

 

Dobrý den, poskytujete na Vaší klinice i snímatelné zubní náhrady?

Ano, na naší klinice je možné zhotovit jak nesnímatelnou zubní náhradu pomocí můstků a zubní implantáty, tak snímatelnou zubní náhradu.

Další dotazy

Další procedury