Niťový lifting

Pokud vás trápí výraznější kožní převisy nejen v obličeji, je pro vás tou správnou volnou nová technika niťového liftingu, tzv. Art Filting - jeho největšími výhodami jsou okamžitě a výrazně viditelný efekt, nenáročnost a absence nutnosti rekonvalescence.

Co je niťový lifting?

Mini-invazivní niťový lifting, při němž se používají dva typy vláken – liftingové a fixační. Tyto speciální nitě se umísťují do hlubokých vrstev kůže, na nichž při každém liftingu záleží nejvíce. To jim umožňuje nejen efektivně pozvednout měkkou tkáň povolenou v důsledku procesu stárnutí, ale také ji fixovat do požadovaného stupně tak, aby se výsledný efekt dlouhodobě neměnil.

Nitě jsou při své aplikaci umístěny ve speciálních netraumatických kanylách, což lékaři umožňuje zcela se obejít bez jakýchkoliv řezů, ale také bez zaplétávání či uzlování nití. Efekt, kterého procedura dosahuje, je srovnatelný s klasickým chirurgickým faceliftem, a proto je tato metoda vhodná i pro pacienty s výraznými kožními převisy, kteří už byli indikováni na facelift. Niťový lifting je oproti němu daleko nenáročnější, nevyžaduje žádnou rekonvalescenci a díky pozitivnímu vlivu na produkci kolagenu také zlepšuje strukturu pokožky, na což klasická operace nestačí.

Které oblasti si mohu nechat ošetřit?

Niťový lifting  se nejčastěji využívá při pozvednutí dolní třetiny obličeje a tzv. druhé brady či syslíků, lze jej ovšem použít také v oblasti krku či dekoltu a novinkou je také ošetření očního okolí, který dokáže výrazně redukovat tzv. pytle pod očima.

Efekt niťového liftingu 

Výsledek ošettření je velmi přirozený a hlavně okamžitě viditelný. V průběhu následujících týdnů po ošetření pak kůže k nitím ještě zcela přilne, a proto je maximální možný výsledek viditelný až po třech měsících. Vydrží ovšem dva až čtyři roky a není po něm potřeba žádná rekonvalescence. Tedy kromě fixační masky, kterou si přibližně ve dvou týdnech po ošetření nasazujete na noc.

Art Filting® nebo mezonitě?

Obě tato ošetření patří do skupiny niťových liftingů, při obou procedurách se totiž do pokožky aplikují biokompatibilní nitě a v obou případech se tyto nitě začas přirozeně rozpustí. Postup, jakým se zavádějí, a zejména jejich funkce v pleti je ovšem zcela odlišná.

Zatímco mezonitě slouží spíše ke zpevnění pokožky a jako prevence jejího chřadnutí, Art Filting je mírnější alternativou chirurgického faceliftu. Pokožce totiž dopřává velice výrazný liftingový efekt, zatímco zůstává pouze mini-invazivní technologií. Oproti mezonitím, kterých je možné jen v oblasti obličeje aplikovat 20 – 30, při Art Filtingu® často stačí při kompletním obličejovém ošetření použít pouze 6 – 12 nití.

4 výhody liftingu nitěmi

1. Rychlost – Lifting nitěmi je poměrně rychlé, miniinvazivní ošetření, při kterém se do pokožky zavádějí speciální liftingové nitě či mezonitě. Zákrok trvá zhruba 30-60 minut a je jej možné stihnout i během obědové pauzy.  

2. Efektivita  - Zákrok za pomoci liftingových nití je velmi efektivní a v mnoha ohledech ve svých výsledcích srovnatelný s plastickou operací. Díky liftingu nitěmi je možné pozvednout a udržet povislé kontury v jejich anatomicky správných dispozicích.

3. Trvanlivost – S ohledem na rychlost provedené zákroku a minimální dobu rekonvalescence je efekt a trvanlivost zákroku ve skvělém poměru. Lifting nitěmi či mezonitěmi vydrží až několik let. Naši kliniku v Praze tedy nemusíte navštěvovat pravidelně.

4. Možnost volby – Lékaři i pacient mohou při řešení problému s povislou pokožkou volit optimální typ ošetření. U povislé pleti se používají liftingové nitě jako je zákrok případně je možné působit i preventivně aplikací mezonití jako opory pleti.

Fotogalerie

Niťový lifting | Klinika Mediestetik Niťový lifting | Klinika Mediestetik

Video

Niťový lifting | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Ošetření obličeje nití ArtLift 
    od 22 000 Kč 
  • Ošetření obličeje nití MINT 
    od 24 000 Kč  

    Cena konzultace 500 Kč, v případě ošetření se konzultace neplatí.

 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Preji hezky den. Mam velky zajem o niťový lifting. Je me 57 let a mam povadlou hlavne dolni cast oblicejoveho ovalu. Lze touto metodou tzv, vyzmizikovat i vrasky nad hornim rtem? Dekuji za odpoved Kalinova

Metoda Art Filting je nejvhodnější k řešení právě povadlých kontur obličeje. Co se týká vrásek v okolí úst, Vám vzhledem k aktuálnímu stavu Vaší pokožky, může pomoci jedno z našich dalších ošetření. Jedním z možných ošetření je například aplikace dermálních výplní, neboli fillerů, které patří mezi nejefektivnější ambulantní řešení hlubokých vrásek. Nejčastěji se pomocí nich řeší vrásky kolem očí nebo úst, popřípadě výrazné nosoretní rýhy.

Je mi 66 let a zajímá mě, zda se tato aplikace dá použít i v tomto věku.

Tuto metodu liftingu lze použít v každém věku. Spíše, než na věku záleží na aktuálním stavu pleti. Zda je pro Vás tato metoda vhodná může posoudit pouze lékařka při osobní konzultaci, ke které Vás rádi objednáme.

Je mi 43 let, trápí mě povislá kůže pod bradou. Zajímalo by mě, zda by pro mě tato metoda byla vhodná.

Co se týče metody ArtFilting, standardně se indikuje při povadajících konturách obličeje, tedy podle situace, kterou popisujete, by tato metoda pro Vás byla vhodná. Během osobní konzultace s lékařkou Vám samozřejmě bude na základě stavu Vaší pleti vytvořen individuální léčebný plán.

Další dotazy

Další procedury