Dermální výplně - krk, dekolt, ruce
Stejně podrobně jako tvář o nás dokáže vyprávět i krk, dekolt nebo ruce. Trpí výkyvy teplot,…
Slunce, námaha, vysoké nebo naopak nízké teploty, to vše může způsobit dehydrataci pokožky nejen v obličeji, ale také na krku, v dekoltu či na rukou. Na rozdíl od obličeje ovšem máme tyto části těla tendenci tak trochu ignorovat. Dehydrovaná pokožka však rychle ztrácí pružnost, bledne a rychleji stárne. Hydratační krémy často do spodnějších vrstev kůže nepronikají, nejefektivnějším řešením proto zůstává mezoterapie, biorevitalizace či hydrolifting.
Jde o tři metody obnovy životně důležitých vlastností kožních buněk jejich důkladným vyživením zejména kyselinou hyaluronovou. Tato kyselina se přirozeně nachází v mezibuněčné hmotě lidského těla a její hlavní funkcí je vázat na sebe vodu, potažmo aktivovat růst kolagenových vláken. Všechny tři metody využívají právě těchto příznivých vlastností kyseliny hyaluronové a prostřednictvím mikrocirkulace, důkladné výživy a oxidačních procesů kůži nejen hydratují až do spodních vrstev, ale také zvyšují její pružnost a poddajnost a zpomalují její chřadnutí.
V případě biorevitalizace je do pokožky aplikována čistá kyselina hyaluronová, v případě mezoterapie jde nejčastěji o speciální koktejl na bázi této kyseliny obohacený vitaminy, minerály a jinými látkami, sestavený pacientovi na míru vzhledem ke stavu jeho pokožky. V případě hydroliftingu obsahuje aplikovaný koktejl ještě glycerol. Specifické složení glycerolu v této kombinaci stimuluje pokožku k vyšší produkci kolagenu, což ji kromě výživy také zpevňuje – odtud tedy název procedury obsahující slovo ‚lifting‘.
Každá z metod má svou vlastní indikaci a je vhodná pro jiný typ pleti, všechny jsou ovšem tělu přirozené, pro pacienta nenáročné a není po nich třeba jakékoliv rekonvalescence. Která z nich se nejvíce hodí právě pro vás, vám lékař rád poradí osobně.
Všechny tři procedury je možné aplikovat na krk, dekolt, hřbety rukou, kolena či takřka na jakoukoliv jinou tělesnou oblast.
Pokožka bude vždy vypadat mladší a svěžejší než před ošetřením, pro udržení efektu v dlouhodobém horizontu je ovšem vhodnější ošetření opakovat v pravidelných intervalech navržených lékařem na základě stavu pokožky pacienta a jeho představách o výsledku – ať už jednou za měsíc, jednou za tři měsíce či jednou za půl roku.
Kromě zmíněných manuálních metod, které jsou lékařem prováděny pomocí tenounkých mikrojehliček, existuje také zcela neinvazivní, přístrojová forma mezoterapie. Inovativní patentovaný systém Eporex® při ní využívá tzv. iontoforézy, což je v zásadě proces pootevření svrchní vrstvy kůže pomocí galvanického účinku elektrického proudu. Přístroj tím dočasně zvyšuje prostupnost pokožky a nanášené koktejly tak pronikají do jejích hlubších vrstev bez jakéhokoliv narušení její integrity.
1. Miniinvazivní ošetření – mezoterapie se provádí drobnými vpichy tenkou jehličkou, kterou se do pokožky vpravují účinné a výživné látky, zejména pak kyselina hyaluronová. Díky tomu je pokožka hydratovaná a vyživená právě v místě aplikace mezoterapie, kde je to nejvíce potřeba.
2. Zlepšuje kvalitu pokožky – díky lokálnímu působení výživných látek obsažených v mezoterapii dochází ke zlepšení kvality pokožky velmi rychle a již po první aplikaci mezoterapie je možné pozorovat první výsledky.
3. Stačí několik málo opakování – mezoterapie může být aplikována jen jednorázově, avšak největších výsledků a efektů je dosahováno při podstoupení celé mezoterapeutické kůry.
4. Možnost ošetřit vlasovou pokožku – mezoterapie se však netýká jen pokožky, pokud vás trápí padání vlasů, jedním z možných řešení tohoto problému je vlasová mezoterapie, díky které se výživné látky dostanou přesně tam, kam je potřeba. A to k vlasové cibulce, díky tomu stávající vlasy posilní a navíc začnou růst i nové.
Stejně podrobně jako tvář o nás dokáže vyprávět i krk, dekolt nebo ruce. Trpí výkyvy teplot,…
Trápí vás tuk nahromaděný na těch nejnevhodnějších místech? A do toho pomerančová kůže? Vyzkoušejte…
Trápí vás vrásky či nedostatečně ostré kontury ve spodní části obličeje, ale i miniinvazivní…