Plastická operace nosu: Rinoplastika

Nos je centrum obličej – do velké míry určuje, jak náš vzhled vnímá okolí, a hlavně, jak vnímáme sami sebe. Pokud tvar a velikost nosu narušují estetiku obličeje, nebo dokonce způsobují i funkční potíže, přichází na řadu plastická chirurgie. A jak probíhá rinoplastika na klinice Mediestetik?

Co je rinoplastika?

Jedná se o jeden z nejnáročnějších zákroků plastické chirurgie vůbec. Ve hře totiž není jen estetika, funkčnost, ale hlavně psychika a sebevědomí. Díky výrazným pozitivním změnám je ale právě rinoplastika jednou z nejrozšířenějších plastických operací posledních let.

Pro koho je zákrok vhodný?

Pro pacienty s vrozenými nebo (úrazem) získanými odchylkami ve velikosti a tvaru nosu. Operaci je možné provést nejdříve po dokončení růstu lebečních kostí a chrupavek, tedy po ukončení puberty. Horní hranice operace není přímo určená, hlavní slovo má pak zdravotní stav, který umožňuje operaci v celkové narkóze a nezvyšuje riziko špatného hojení nosu spojeného s deformací.

Jaký je postup před operací?

Jako vždy začneme u intenzivní komunikace mezi pacientem a lékařem. U rinoplastiky více než kde jindy platí, že zkušenosti lékaře, cit pro estetiku, vnímání možností operované tkáně i přístupu a psychického rozpoložení pacienta se musí spojit v jeden harmonický celek. Po konzultaci přichází na řadu předoperační vyšetření (krevní rozbory, EKG, vyšetření u praktického lékaře).

Jak zákrok probíhá?

Samotná rinoplastika se provádí v celkové anestezii a trvá cca 1-2 hodiny. Pouze v místním znecitlivění lze provádět menší korekce, převážně špičky nosu. Plastická chirurgie standardně provádí úpravy zevního nosu. S rinoplastikou je možné spojit i úpravu nosní přepážky (septoplastika) – tato kombinace se nazývá septorinoplastika.

Rinoplastika se provádí vnitřní cestou – nosními otvory, takže nevznikají žádné viditelné zevní jizvy. Existuje i otevřená rinoplastika, určená pro korekce závažnějších vad nosu. Při ní je drobná kožní jizva na přepážce. Po zákroku je pacient fixován dlahou po dobu 14-21 dní.

Pacient je propuštěn den po operaci do domácího ošetřování. Hlavním nepříjemným faktorem bezprostředně po zákroku je nutnost dýchání ústy. Pro úspěšný výsledek operace je třeba dodržovat režim a péči stanovenou lékařem. Hojení po rinoplastice je velmi individuální. Kromě estetického vlivu může při zásahu plastického chirurga dojít i ke zlepšení funkčního stavu nosu – tedy k uvolnění dýchání.

Proč si vybrat pro rinoplastiku Mediestetik?

Zkušenosti a estetické i psychologické vnímání pacienta – to vše u našich lékařů najdete. Navíc se můžete spolehnout na maximální komfort a péči s podporou špičkových materiálů a techniky. Věděli jste například, že náš operační sál je celý vyroben ze speciálního antibakteriálního skla, které zaručuje pacientům 100% bezpečnost? Přijďte se přesvědčit sami.

Pro další informace o plastické operaci nosu nás kontaktujte na info@mediestetik.cz nebo na infolince: 242 242 242.

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory
vybrat soubory

Fotogalerie

Plastická operace nosu: Rinoplastika | Klinika Mediestetik Plastická operace nosu: Rinoplastika | Klinika Mediestetik

Video

Plastická operace nosu: Rinoplastika | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Rhinoplastika od 44 500 Kč
  • Korekce špičky nosu od 26 000 Kč

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, chystám se na plastiku nosu a ráda bych věděla, zda je tento zákrok prováděn celoročně.

Dobrý den, na rinoplastiku na naší klinice objednáváme v průběhu celé roku. Provedení a následné rekonvalescence není nijak podmíněna ročním obdobním, nicméně se např. velmi vysoké letní teploty bezesporu dýchání během prvních dní po operaci neusnadňují. To se ale obecně dá říci o všech chirurgických zákrocích.

Je možné pomocí rinoplastiky upravit i velikost a tvar nosních dírek?

Stručně a jasně: ANO. Veškeré korekce přidružené k hlavnímu zákroku (převážně zvětšení, zmenšení, nebo úprava tvaru nosu) je ovšem nutné probrat přímo s lékařem během osobní konzultace. Objednejte se k dr. Mertanovi a poraďte se.

Používají s k rinoplastice nějaké speciální materiály?

Dobrý den, ve většině případů chirurg pracuje s přímo s tělu vlastním materiálem. Nejlépe vyhovující jsou ty, které se strukturou a barvou podobají vlastním tkáním nosu. K náhradě chrupavčité části se používá chrupavka z nosní přepážky, nebo ucha a výjímečně lze použít chrupavku z žeberního spojení.

Další dotazy

Další procedury