Radiodiagnostika ve stomatologii

Pryč je doba, kdy byl stomatolog schopen léčit pouze na základě vlastního zraku či hmatu. Moderní stomatologie disponuje celou řadou diagnostických přístrojů, které lékaři umožňují léčit skutečně komplexně. Asi tím nejzákladnějším vybavením každé stomatologické ordinace by měl být rentgen, a proto nechybí ani u nás na klinice. 

Jakými typy rentgenu disponujeme?

Panoramatický rentgen

Klinika Mediestetik nabízí dvojí druh rentgenových vyšetření. Tím nejzákladnějším a nejucelenějším je bezesporu tzv. panoramatický rentgen Planmeca Proline XC®, který zaručuje nejvyšší komfort při ošetření pacienta a zároveň ty nejkomplexnější informace. V jediném snímku dokáže zachytit celý rozsah chrupu a sousedících struktur a s tím spjaté poznatky o stavu zubů, možném výskytu zubních kazů apod. Snímky z tohoto panoramatického rentgenu navíc není nutno vyvolávat, k dispozici jsou okamžitě a je možné je pacientovi předat na USB nosiči či zaslat e-mailem.

Intraorální rentgen

Kromě toho je naše klinika vybavena také intraorálním rentgenem Planmeca Intra®, který zhotovuje kvalitní snímky vybraných segmentů dutiny ústní přímo ve stomatologickém křesle v ordinaci. Tyto snímky jsou okamžitě převedeny na monitor počítače, který má stomatolog po ruce, a díky tomu je schopen mnohem rychleji a efektivněji odhalit jakékoliv možné abnormality či problémy.

Oba rentgeny vyhovují tzv. „zeleným“ standardům, na rozdíl od mnoha jiných přístrojů dostupných na českém trhu tak představují pro pacienta naprosto minimální dávku záření.

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory
vybrat soubory

Fotogalerie

Radiodiagnostika ve stomatologii | Klinika Mediestetik Radiodiagnostika ve stomatologii | Klinika Mediestetik

Video

Radiodiagnostika ve stomatologii | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Panoramatický OPG rentgen 650 Kč
  • Intraorální RVG rentgen 180 Kč

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Je možné u Vás zhotovit OPG snímek?

Dobrý den, ano možné to je. Na naší klinice disponujeme zařízením, které je zaměřené na OPG snímky. Díky OPG snímku má zubař kompletní přehled o Vaší dutině a může Vám tedy doporučit nejvhodnější možnou léčbu. 

Další dotazy

Další procedury