Ordinační a domácí bělení zubů

Ani ten nejluxusnější šperk se nedá srovnat s krásným úsměvem. Nástrah, které na chrup číhají, je ovšem mnoho – cigarety, káva, sladké nápoje, některé léky nebo třeba odstranění zubního nervu – to všechno dokáže zuby nehezky zabarvit a ať bělicí pasta slibuje sebevětší zázraky, většinou toho moc nezmůže. Žádné domácí bělení se totiž nemůže vyrovnat profesionálnímu bělení zubů.

Co je ordinační bělení zubů?

Na trhu je mnoho systémů pro profesionální bělení zubů, tím nejšetrnějším je bělení plazmovou lampou ZOOM 3®, při němž se používají až o 30 % nižší koncentrace karbamid peroxidu, než jaké používají některé konkurenční systémy. Při jediné návštěvě stomatologa je tak možné rozzářit váš úsměv až o čtyři odstíny. Nemusíte se ovšem bát neonového úsměvu některých filmových hvězd, ZOOM 3® bělí velmi přirozeně.

Jak bělení zubů systémem ZOOM 3® probíhá?

Bělení zublů systémem ZOOM 3® se provádí ordinačně, provádí jej lékař a trvá zhruba dvě hodiny. Na zuby se nejprve nanese speciální bělicí gel s velmi nízkým procentem karbamid peroxidu a posléze je po dobu 15 min. vystaven UV světlu z bělicí lampy, které aktivuje bělicí proces. Toto se opakuje 3x až 4x v rámci, než je pacient spokojen. Co se odstínů týče, tam záleží na přirozené barvě pacientových zubů a na jeho životním stylu. Obecně lze říci, že je systém schopen zuby vybělit až o čtyři odstíny.

Efekt bělení zubů systémem ZOOM 3®

Bezprostředně po bělení zubů se doporučuje několik dní dodržovat tzv. bílou dietu, tedy odpustit si jakékoliv potraviny, které by mohly efekt ošetření ovlivnit. Sýry, jogurty, mléko či bílé víno si můžete beze všeho dopřát. Pozor ale dávejte na to červené, stejně tak červenou řepu nebo červené maso.

Výsledek ordinačního bělení zubů vám může dělat radost až tři roky, záležet ale bude hlavně na vás, vašem životním stylu a na pečlivosti vaší péče o chrup. Kuřáci a náruživí fanoušci kávy a červeného vína se budou velmi pravděpodobně usmívat bez starostí o něco kratší dobu.

Domácí bělení zubů

Kromě ordinačního bělení zubů nabízí naše klinika také vyhotovení speciálních nosičů pro domácí bělení zubů. To může být skvělým řešením korekce nežádoucí barvy zubů nebo doplňkem ordinačního bělení pro posílení jeho výsledků. Nosiče jsou vyráběny každému pacientovi na míru, díky této personalizaci je proto zaručeno, že se bělicí gel (který je rovněž k dostání u stomatologa) dostane přesně tam, kde je potřeba, a naopak nehrozí, že by stékal a iritoval dásně nebo ústa.

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory
vybrat soubory

Fotogalerie

Ordinační a domácí bělení zubů | Klinika Mediestetik Ordinační a domácí bělení zubů | Klinika Mediestetik

Video

Ordinační a domácí bělení zubů | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Ordinační bělení ZOOM3 7 500 Kč
  • Sada domácího bělení 3 700 Kč
  • Kombinace ZOOM3 a domácí
    bělení 9 700 Kč

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den. Jakou metodou u Vás provádíte bělení zubů? Děkuji.

Na naší klinice provádíme bělení zubů metodou ZOOM III, tedy bělicí lampou Zoom Advance Power. Tato metoda je naprosto bezpečná, oproti konkurenčním systémům totiž využívá gel s až o třetinu nižší koncentrací peroxidu vodíku.

Dobrý den. Slyšela jsem, že bělení zubů může ohrozit sklovinu, že jsou pak zuby citlivější, jak to je doopravdy?

Na naší klinice poskytujeme jedno z nejšetrnějších ošetření na trhu. Při proceduře je totiž využitá až o třetinu nižší koncentrace peroxidu vodíku, než při konkurenčních metodách. Hladina perodixu vodíku však nijak neovlivní výsledek ošetření, pouze zajišťuje jeho maximální šetrnost.

Dobrý den. Chtěl bych vědět, jak ošetření probíhá.

Bělení probíhá ve čtyřech etapách, při nichž lékař nanese pacientovi na zuby bělicí gel a nechá na něj 15 minut působit bělicí UV lampu. To pacientovi umožňuje kontrolovat výsledek ošetření průběžně. Všechny etapy se odehrávají při jedné návštěvě pacienta na klinice.

Hezký den. Ráda bych věděla o kolik odstínů je možné zuby vybělit? Děkuji předem za odpověď.

Během jediného sezení tak lze chrup vybělit až o 4 odstíny.

Dobrý den. Mám zájem o domácí bělení zubů. Je možné se dozvědět více?

Na naší klinice Vám můžeme poskytnout nosiče na domácí bělení zubů. Jedná se jednu z velice efektivních a pohodlných metod.

Další dotazy

Další procedury