Léčba zubního kazu

Každá lavina začíná pádem jediné vločky a to samé platí i ve stomatologii. Každý závažný problém zubů totiž začíná drobností – špatnou péčí o zuby, nadmírou bakterií, vznikem zubního kazu. A když se zubní kaz zanedbá, je rozděláno na další potíže. Infekce zubní dřeně, problémy s kořenovými kanálky, onemocnění parodontu… Každou drobnost je proto třeba řešit včas.

Co je zubní kaz?

Zubní kaz vzniká nesprávnou péčí o zuby, kdy v ústech zůstávají částečky potravy a vzniká tam zubní povlak (tzv. plak), tedy lepkavá vrstva na povrchu zubů skládající se převážně z mikrobů. Bakterie zde přítomné produkují kyselinu mléčnou a ta způsobuje demineralizaci zubní skloviny. Tím dochází ke spuštění kariózního procesu a vzniká zubní kaz.

Zubní kaz je onemocněním tvrdých tkání zubu, jehož projevem je poškození zubní skloviny a zuboviny. Zpočátku je často patrné jen mírné poškození, v pozdějších stadiích onemocnění už vznikají dutiny v zubních tkáních a další negativní projevy. Pokud s léčením zubního kazu nezačne co nejdříve, může mít za následek až ztrátu zubu. 

Jak se zubní kaz léčí?

Začínající povrchové zubní kazy v zubní sklovině je možno řešit neinvazivně, např. pomocí metody ICON®, která spočívá v remineralizaci zubní skloviny, tedy v posílení integrity zubu. Lékař při tomto ošetření nanáší na zub různé fluoridační pasty, které likvidují zubní kaz a zároveň posilují zub.

Pokud jde o pokročilejší zubní kaz, který už pronikl do zuboviny, metoda ICON®na něj už nepostačí a je potřeba přejít k léčení zásadnější povahy, které obnáší opracování kariózní dutiny a její následné zaplombování. Léčení zubního kazu je završeno pečlivým dobroušením výplně pro pacientovo pohodlí, jejím vyleštěním a nanesením preparátu, který obsahuje fluor.

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory
vybrat soubory

Ošetřující lékaři

Fotogalerie

Léčba zubního kazu | Klinika Mediestetik Léčba zubního kazu | Klinika Mediestetik

Video

Léčba zubního kazu | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Cena vstupního vyšetření 1 500 Kč
  • Léčba povrchového kazu od 1 700 Kč
  • Léčba středního kazu od 1 900 Kč
  • Léčba hlubokého kazu od 2 300 Kč
  • Rekonstrukce zubu od 2 500 Kč

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, jak u vás léčíte kazy?

Na naší klinice nabízíme jak neinvazivní metodu léčby zubního kazu ICON, tak klasickou léčbu vyvrtáním a vyčištěním kazu.

Jak přesně probíhá vrtání kazu?

Léčba zubního kazu se provádí vyvrtáním kazu, vyčištěním zubu a vyplněním vzniklého prostoru fotokompozitní či keramickou výplní.

 

Dobrý den, zajímalo by mě, proč zubní kazy vznikají? Děkuji za odpověď.

Zubní kaz vzniká působením mikroorganismů na zubní sklovinu, kterou naleptávají a prostupují skrze ni. Je nutné kaz odstranit co nejdříve, protože je-li ponechán na zubu dál, postupuje hlouběji a může způsobit daleko vážnější stavy.

Další dotazy

Další procedury