Ortopedie Praha a sportovní medicína

Svobodný pohyb je klíčový pro každého z nás. Když každý krok nebo každé vzpažení bolí, je třeba navštívit ortopeda, tedy specialistu zaměřeného na prevenci, léčbu a rehabilitaci poruch, zranění a onemocnění podpůrného a pohybového aparátu.

Jaké problémy řeší ortopedická ambulance kliniky Mediestetik?

Zabýváme se komplexními službami v oblasti ortopedie a sportovní medicíny. Řešíme celou škálu problémů pohybového ústrojí, od léčby poúrazových stavů a chronických šlachových či vazivových úponových bolestí, přes léčbu degenerativních kloubních onemocnění, tedy tzv. artrózy, a to především u nosných kloubů, až po úrazy či záněty šlach (např. zánět Achillovy šlachy) či tzv. tenisového nebo golfového lokte. Základem našich služeb je samozřejmě ortopedická prevence. V naší ortopedické ambulanci působí velmi zkušený atestomaný ortoped.

Odborník kliniky a spektrum služeb

MUDr. Filip Svatoš má nejen zkušenosti z oblasti klinické ortopedie z nemocnice na Královských Vinohradech, ale taktéž z oblasti sportovní medicíny, kdy působí jako lékař reprezantace ČR v ženské házené a klubový lékař fotbalistů Bohemians. Z těchto důvodů klinika Mediestetik nabízí:

  • provoz klasické ortopedické ambulance
  • ambulanci sportovní medicíny
  • prevenci a návrhy léčebných plánů
  • diagnostiku, včetně RTG diagnostiky v partnerském zařízení

Jaké metody klinika například využívá?

Klinika Mediestetik využívá v terapii ověřené a 100% funkční preparáty v oblasti kloubní a tkáňové regenerace, za pomoci aktivní plazmy bohaté na trombocyty, preparáty na bázi kyseliny hyluronové a taktéž kombinace obou preparátů. Tyto medikamenty pocházejí od švýcarské společnosti RegenLab a klinika Mediestetik je v rámci ortopedické ambulance nabízí jako jedno z několika málo zařízení na území ČR.

RegenPlazma® (ACP)

Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky neboli plasma PRP (platelet rich plasma, taktéž ACP) umí fungovat jako náruživý buněčný opravář a stimulátor. Dokáže unaveným buňkám nařídit obnovu a spravit ty poškozené. Vše, co je k tomu potřeba, je odstředit ji z krve a aplikovat v místě potřeby. Švýcarská technologie Regenplazma® (ACP), kterou specialisté kliniky Mediestetik využívají mimo jiné právě při ortopedické léčbě, je navíc dosud nejčistější formou aplikace vlastní krevní plazmy, při níž je možné aktivovat až 80 % vlastních růstových faktorů. Na rozdíl od jiných metod navíc nepoužívá naprosto žádné chemické aktivátory, což eliminuje riziko alergických reakcí a jakékoliv individuální intolerance pacienta. Výzkumy navíc ukazují, že k výraznému zlepšení či k úplnému vymizení potíží dochází při terapii RegenPlasmou® zhruba u 70 % pacientů.

Kyselina hyaluronová do kloubů a RegenMatrix®

Kyselina hyaluronová je pojmem napříč medicínskými obory. Přirozeně se nachází v mezibuněčné hmotě lidského těla, mimo jiné například v kloubních vazivech, které umožňují náš plynulý pohyb. Její dodatečnou aplikací do problémových míst dochází k okamžité a žádoucí hydrataci tkání, která zmírňuje potíž i její projev, tedy bolest.

Z nových klinických studií také vyplývá, že výsledný efekt plazmy PRP je u degenerativních kloubních onemocnění výrazně umocňován právě současným podáním kyseliny hyaluronové. To umožňuje ošetření RegenMatrix®, které přesně tyto dvě složky kombinuje.

Pacienti mohou při léčbě prostřednictvím švýcarské metody RegenMatrix® očekávat výrazné zmírnění bolesti, ztuhlosti i citelné zlepšení hybnosti pohybového aparátu. Aplikace PRP rovněž signifikantně urychluje a zkracuje proces uzdravení akutních, chronických i degenerativních onemocnění pohybového aparátu.

Náhrady synoviální tekutiny - preparáty HyalOne

Kyselinu hyaluronovou lze použít jako náhradu synoviální tekutiny pro pacienty postižené degenerativní nebo mechanicky vyvolanou artropatií kolenního, kyčelního kloubu,která způsobuje změny složení a funkce synoviální tekutiny.

Fotogalerie

Ortopedická ambulance a sportovní medicína | Klinika Mediestetik Ortopedická ambulance a sportovní medicína | Klinika Mediestetik

Video

Ortopedická ambulance a sportovní medicína | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Konzultace s ortopedem 700 Kč
  • Vyšetření a  léčebný plán 1 000 Kč
  • Obstřik  400 Kč
  • Aplikace RegenPlazma od 5 000 Kč
  • Aplikace RegenMatrix od 7 500 Kč
  • Synoviální náhrada 3 000 Kč

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Jaké účinky kyselina hyaluronová v ortopedii má? Pouze chrání chrupavku nebo ji i vyživuje?

Kyselina hyaluronová jednak chrupavku chrání, taktéž vyživuje a zároveň působí jako náhrada synoviální tekutiny v kloubu a tlumí bolesti. 

Jak často se aplikace kyseliny hyaluronové má opakovat?

Na daný postup existují jasné daná aplikační schémata, která se liší dle jednotlivých výrobků, některé se podávají např. 1x za rok, některé opakovaně 2 a znovu 6 měsíc po prvním podání nebo 3x během 56 měsíců.

Komu pomůže aplikovat kyselinu hyaluronovou a pro koho není tento zákrok vhodný?

Aplikace kyseliny hyaluronová do kloubu pomůže v indikovaných případech tehdy, kdy je narušena normální funkce chrupavek a synoviální tekutiny v kloubu. Tak se děje například při artróze či po úrazech. Zákrok není vhodný pro osoby přecitlivělé na některou ze složek preparátu, zejména při přecitlivělosti na kyselinu hyaluronovou či pomocné látky. O indikaci a kontraindikaci léčby by měl vždy rozhodnou ošetřující lékař.

Další dotazy

Další procedury