Mezoterapie, biorevitalizace a hydrolifting

Věděli jste, že dehydratovaná pokožka stárne rychleji? Ztrácí totiž jednodušeji elasticitu, čímž uspišuje nástup vrásek i povolených kontur. Hydratační krémy ovšem často působí jen na povrchu a do spodnějších vrstev kůže už nepronikají. Hydratace se proto nedostává tam, kde je potřeba. Napravit to může mezoterapie, biorevitalizace či hydrolifting.

Co je mezoterapie, biorevitalizace a hydrolifting?

Jde o tři metody obnovy životně důležitých vlastností kožních buněk jejich důkladným vyživením zejména kyselinou hyaluronovou. Tato kyselina se přirozeně nachází v mezibuněčné hmotě lidského těla a její hlavní funkcí je vázat na sebe vodu, potažmo aktivovat růst kolagenových vláken. Všechny tři metody využívají právě těchto příznivých vlastností kyseliny hyaluronové a prostřednictvím mikrocirkulace, důkladné výživy a oxidačních procesů kůži nejen hydratují až do spodních vrstev, ale také zvyšují její pružnost a poddajnost a zpomalují její chřadnutí.

V případě biorevitalizace je do pokožky aplikována čistá kyselina hyaluronová, v případě mezoterapie jde nejčastěji o speciální koktejl na bázi této kyseliny obohacený vitaminy, minerály a jinými látkami, sestavený pacientovi na míru vzhledem ke stavu jeho pokožky. V případě hydroliftingu obsahuje aplikovaný koktejl ještě glycerol. Specifické složení glycerolu v této kombinaci stimuluje pokožku k vyšší produkci kolagenu, což ji kromě výživy také zpevňuje – odtud tedy název procedury obsahující slovo ‚lifting‘.

Každá z metod má svou vlastní indikaci a je vhodná pro jiný typ pleti, všechny jsou ovšem tělu přirozené, pro pacienta nenáročné a není po nich třeba jakékoliv rekonvalescence. Která z nich se nejvíce hodí právě pro vás, vám lékař rád poradí osobně.

Které oblasti si mohu nechat ošetřit?

Všechny tři procedury je možné aplikovat jak na celý obličej, tak pouze na některou z jeho oblastí, které vás trápí (čelo, okolí očí atp.). Kromě obličeje je možné ošetřit také krk, dekolt nebo takřka jakoukoliv tělesnou oblast.

Efekt mezoterapie, biorevitalizace a hydroliftingu

Pokožka bude vždy vypadat mladší a svěžejší než před ošetřením, pro udržení efektu v dlouhodobém horizontu je ovšem vhodnější ošetření opakovat v pravidelných intervalech navržených lékařem na základě stavu pokožky pacienta a jeho představách o výsledku – ať už jednou za měsíc, jednou za tři měsíce či jednou za půl roku.

Neinvazivní mezoterapie – Eporex®

Kromě zmíněných manuálních metod, které jsou lékařem prováděny pomocí tenounkých mikrojehliček, existuje také zcela neinvazivní, přístrojová forma mezoterapie. Inovativní patentovaný systém Eporex® při ní využívá tzv. iontoforézy, což je v zásadě proces pootevření svrchní vrstvy kůže pomocí galvanického účinku elektrického proudu. Přístroj tím dočasně zvyšuje prostupnost pokožky a nanášené koktejly tak pronikají do jejích hlubších vrstev bez jakéhokoliv narušení její integrity.

Fotogalerie

Mezoterapie, biorevitalizace a hydrolifting | Klinika Mediestetik Mezoterapie, biorevitalizace a hydrolifting | Klinika Mediestetik

Video

Mezoterapie, biorevitalizace a hydrolifting | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Biorevitalizace 1 ml od 3 500 Kč
  • Mezoterapie od 3 500 Kč

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Zajímám se o mezoterapii, jen nevím, zda-li je to injekční stříkačkou či se jedná jen o vetření do pokožky.

Na naší klinice nabízíme ošetření jak injekční cestou, tak přístrojovou. Během injekčního ošetření je vitamínový koktejl s výživnými látkami aplikován do pokožky mikrojehličkami, které po sobě nezanechávají žádné stopy. V případě přístrojového ošetření se výživné látky aplikují do pokožky pomocí účinku ionoforézy.

Dobry den. Které obdobi se muzou tyto procedury provádět? I tet kdyz je uz slunicko anebo lepsi na podzim?

Mezoterapii můžete podstoupit jak v letních měsících, tak během podzimu. Pár dnů po ošetření je pouze potřeba pokožku nevystavovat přímému slunečnímu záření.

 

Chtěla bych hloubkově hydratovat pleť. Je jedna z těchto procedur vhodná?

Jedna z nejefektivnějších metod hloubkové hydratace je bezesporu biorevizalizace. Při biorevitalizaci jsou do pokožky aplikovány výživné látky na bázi kyseliny hyaluronové, které pleť hloubkově hydratují a aktivují růst kolagenových vláken v ní. Pružnost a pevnost pokožky se tak po ošetření viditelně zvyšuje. Kyselina hyaluronová je navíc také účinným antioxidantem a její dostatek příznivě ovlivňuje kožní metabolismus. Výsledkem je zdravá, vypnutá a svěží pleť.

Další dotazy

Další procedury